Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zebracsiga ecsetalga ellen?...

Zebracsiga ecsetalga ellen? Vagy inkább sziámi ormányosmárna?

Figyelt kérdés
Melyik lenne hasznosabb,és kevésbé káros az akvárium többi lakójára? Mitől alakul ki az ecsetalga?
2013. nov. 10. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Zebra hasznosabb, de nem sokat jelent. Ha az alga terjedni akar, akkor gyorsabban fog terjedni mint ahogy a csigák eszik.
2013. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mit tehetek azért, hogy ne terjedjen az ecsetalga? Csapviz
2013. nov. 10. 17:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Csapvizet használok az akváriumba, ami elég kemény, a világitás közepestől erősebb,sok a növény.Tápozni mostanában nem tápoztam.
2013. nov. 10. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:
A sziámi algázó jó rá. Meg vegyél Easy Life Carbo-t és fecskendővel felszívod a napi adagot és rányomod az algára. pár nap és eltünik. De az okot kellene igazából megszüntetni, amitől előjött. Szűrésed milyen? Mekkora az akvárium?
2013. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy lágy víz vagy kemény, mindkettőben jól megél az ecsetalga. Kövekről csak úgy tudtam leszedni, hogy azokat tömény hipóba áztattam. Növényekről meg úgy, hogy az ecsetalgás részeket lecsíptem és kidobtam, illetve anubias féléket, vagy ami vastagabb levelű, 20%-os hipós vízbe lógattam 1-2 másodpercre, csak annyi időre ami még a növényt nem roncsolta. Tehát manuálisan eltüntettem minden látható algát, utána lemostam jól a növényeket és a köveket is csap alatt, hogy ne legyenek hipó szagúak. A halakat egy másik, üres akváriumba tettem vizükkel és szűrőjükkel együtt. Az ecsetalgás akváriumot átmostam hipós szivaccsal, végig az éleknél is belül, mert még a szilikonra is rátapadt az alga. Majd kiöblítettem. Utána újraindítottam, friss vizet bele. Tettem bele egy kis aktív szenet, hogy ne okozzon mérgezést a hipó maradvány, utána még néhány vízcserét csináltam, és valamikor később a halakat vissza halásztam bele. A halaknál is csináltam azért elég nagy vízcserét, hogy a testükből fogyjon ki a sok ecsetalga spóra. Így utána sokáig ecsetalgamentes maradt az akvárium. Tehát nulláról újra kellett kezdeni. Ez volt a leggyorsabb megoldás.


Van másik megoldás is, ami lassú, hogy telerakod zebracsigákkal, a fényt leveszed minimálisra és nem tápozol, így nem fog terjedni az ecsetalga, a csigák esznek valamennyit, de így nem tűnik el 100%-osan.


Egyébként érdekes, hogy félsós brakkvízben, és tengeri akváriumban nem láttam még ecsetalgát, ott szerintem nem él meg. Nem tudom, hogy a sót nem szereti, vagy pedig a korallzúzalékon átszűrt víz zavarja. Valamelyik a kettő közül. De ezt az édesvizi halakon ne próbáld ki, se a halak, se a növények nem szokták bírni a sózást. Vannak kivételek amik bírják, de nem sok.

2013. nov. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pl volt olyan, kipróbáltam azt is, hogy tömény ecetbe raktam az ecsetalgás követ. És nem jött le róla. Volt aki mesélte, hogy berakta sütőbe, úgy sem jött le. Csak a hipó tudja lemarni. Asszem a hipónak valami 12-es a ph-ja, nem akarok hülyeséget mondani, de lehet hogy a magasabb ph-t nem bírja. Csak hát azt a halak sem. Pedig a csapvíz azért elég magas, 8 körül van, de azt még bírja sajnos.
2013. nov. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És úgy vettem észre, hogy a 6.5 ph nagyon ideális neki, abban terjed a legjobban, nagy fény mellett, kevés vízcserével, sok táppal. Azt szereti.
2013. nov. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!