Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik aljzat a jó 112 literes...

Melyik aljzat a jó 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.112 literes akváriumba szeretnék aljzatot.Homokot ha lehetne.Innen kéne: [link]

És még az fontok hogy 112literbe hány kiló kell?



2013. okt. 30. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az Atlantiszban az europetes madárhomok 10 kiló egy ezres. Annyi kell bele, bár enyémbe szerintem van 15 kiló is.
2013. okt. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha növényt is szeretnél bele érdemes ilyesmi talajt: [link]

12-14 liter kell bele, írd le a méreteit, és akkor ki lehet számolni, hogy pontosan mennyi.

2013. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

kérdezd meg, hogy itt mennyi a 20 kilós a legalsó

"Homok 0,5-1mm"

[link]

Ott van bal alul a kapcsolat, szerintem még olcsóbb lesz.

2013. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Még nincs meg az aki most veszem meg. 80x35x40
2013. okt. 30. 09:57
 5/15 A kérdező kommentje:
A JBL Manado az 4500FT aquadepon
2013. okt. 30. 10:00
 6/15 anonim ***** válasza:

Anubiast, meg gömbmohát rakhatsz homokra is, azokat nem kell elásni. Gömbmohát csak bedobod, az anubiast meg rákötözöd egy vasfára, vagy egy kődarabra damillal és hagyod a vízbe lógni a gyökerét, de ha manadoba rakod ott se kell elásni. És ezek a legalacsonyabb fényigényű növények, még lámpa nélkül is megmaradnak. Legalábbis a nagy levelű anubias barteri volt nekem egy sötét szekrénybe fél évig és bírta.

Így néz ki:

[link]


ez meg a gömbmoha

[link]


Ilyenem van nekem a fürdőszobába vödörbe egy csomó már több éve és még mindig zöldek. Ott se világítom, max ha néha felkapcsolom a villanyt, de nem szoktam csak mikor bemegyek.

2013. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezeket ha nem világítod nem történik semmi, nem igazán nőnek. Ha világítod akkor persze nőnek, de akkor is csak lassan.
2013. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben.Akkor a JBL nem kell mert mohát szeretnék(gömb) amit mutattál.Az meg homokon is jó.A kvarchomokból 10 kg elég a 112 literbe?És a gömbmohát meg a másikat az Aquadepo-n meglehet rendelni azt kiszálitják.Nem fog meghalni a növény?Mert ahol lakom ilyen moha nincs.
2013. okt. 30. 10:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Manadót inkább akkor érdemes venni ha sok fényed van és sok fényigényes növényed hozzá, amit elásol, mert abban jobban tudnak a vékony gyökerek kúszni-mászni. Mert az egy nagyon könnyű talaj. Agyaggranulátumból van, épphogy csak lesüllyed, de valszeg elég sok kell belőle, mert ha kevés van nem is tudsz bele ültetni, kirepülnek a növények. Manadot azt jó magasan kell rakni hogy a szűrő ne fújja ki belőle a növényeket. Minmum 5 centi.

80x35x5cm = 14 liter, igen.

2013. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szzerintem kell legyen az aqua depóban gömbmoha, meg anubias is. Anubiast láttam már ott, gömbmohát, hát mittuomén, rég jártam ott, nem néztem annyira. Hívd fel őket telefonon, megmondják.
2013. okt. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!