Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora (hány liter) a legkise...

Mekkora (hány liter) a legkisebb akvárium aminek megbízhatóan, jól beáll a vize?

Figyelt kérdés
Most szeretnék új akváriumot, de a régi 40 literes szóba sem jöhet! Nem akarom havonta lecserélni a vizet, kiszedegetni a halakat, ezzel stresszt okozni nekik, nem akarom a lakás egyik végéből a másikba hurcolni amíg eljutok a fürdőig... stb. Szval mi lenne az a liter(szám) ami már tényleg tökéletesen beáll és csak néha kell frissíteni egy kicsit a vizen?

#akvárium #méret #akvárium-méret
2013. aug. 16. 01:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20 literes, néhány kis garnélával, sok növénnyel, nagy fénnyel. De azért néha érdemes kimeríteni belőle egy kis vizet, valami műanyag tállal, és cserélni.
2013. aug. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha meg olyan akváriumot veszel, ami alacsony, viszont nagy az alapterülete, az a nagyobb felülete miatt jobban párolog, így párolgással elég sok víz eltűnik, amit utána elég csak beönteni, és ezzel is frissül egy keveset.
2013. aug. 16. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

eddig rosszul csináltad, ez egyáltalán nem ilyen bonyolult. :D


hetente kell cserélni 30%-ot. azt úgy kell, hogy bedugsz egy csövet, és leszívod egy vödörbe, ami a földön van (a közlekedőedény-elv miatt egy kis megszívásra elindul a víz). még a halak is bent maradhatnak, és az aki is a helyén marad.


soha nem kell a teljes vizet cserélni. na megy 40 liternél kisebb akiba nem nagyon érdemes halakat tartani.

2013. aug. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Naja, én sem viszem ki a 200 literest, arrébb tolni sem tudnám.


A 40 literessel volt egy malőröm régen. A harmadáig volt vízzel, megfogtam és sétálgattam vele a szobában, mert át akartam tenni másik asztalra. Útközben balra fordultam egyet és jobbra kibillent a kezemből. Kidőlt belőle a víz, rá a kanapéra, repültek a halak is. Utána a barátommal szedtük össze a kis halakat a párnák alól.

Mindet visszadobáltuk a maradék zavaros vízbe, hát nem mind élte túl. A nagy része megmaradt, de azóta nem cipelek így akváriumot halakkal együtt.

2013. aug. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
illetve 45 liter volt az... mindegy.
2013. aug. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
Ez leginkább a te hozzáértéseden, tapasztaltságodon, múlik nem a literszámon. A kérdésed alapján, neked még sokat kell tanulnod az akvarisztikáról, ezt nem sértésnek szántam, mindegyikünk így kezdte. Nézd egy 300literes akváriumnál sem elég csak a frissítés, ha mindent jól csinálsz, akkor is havonta le kell cserélni a víz 30%-át és ezt is kell takarítani, (minél kisebb egy akvárium annál sűrűbben) 40 liternél kb hetente 20-30%. Amit most szeretnél azt csak bizonyos technikai eszközökkel és egy kis szerelő munkával érhető el,nem kevés pénzt is kell áldozni a dologra. 3 lehetőség van 1: Nagy jártasság az akvarisztikában (profi szintű). 2: Technikai eszközök és közepes szintnél több ismeret. 3: Abbahagyod az egészet, vagy betartod az ajánlott általános takarítási és a vízcserére vonatkozó tanácsokat.
2013. aug. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kicsit össze vissza kérdés.


Egyrészt nincs ilyen:

"havonta lecserélni a vizet, kiszedegetni a halakat, ezzel stresszt okozni nekik, nem akarom a lakás egyik végéből a másikba hurcolni amíg eljutok a fürdőig."


Se 40 liternél, se 140 liternél, se 400 liternél.

Ezt te csinálod szarul, nem az akvárium hibája.


Ezek szerint 40 literesnél nagyobbat akarsz, hiszen 40 literesnél nem tudtad stabilan beállítani az egyensúlyt.


Ha így van, én egy 100 liter körüli akváriumot javaslok neked, az már másképp viselkedik.


De az egyensúlyt 40 liternél is ugyanúgy be lehet állítani, meg 25 liternél is, hogy csak kisebb vízcseréket kelljen csinálni.

2013. aug. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

...illetve nem ugyanúgy lehet beállítani, mert jóval nehezebb.

Ha pontos méretet akarsz, akkor 112 litereset javaslok, abban a gyári világítás is elketyeg valamennyire.

2013. aug. 16. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Najó, akkor leírom hogy kell akváriumból leszívni a vizet. Akvárium alá teszel egy üres vödröt. Fogsz egy gumicsövet, legjobb olyan vastag, aminek a végébe befér a kisujjad.


A csövet megtöltöd a csap alatt vízzel. Egyik végét befogod, hogy a víz ne folyjon ki belőle. Akváriumhoz odasétálsz vele. Azt a végét amit nem fogsz, belógatod az akváriumba, aztán azt a végét amit még fogsz, a vödörbe helyezed és utána elengeded. Mivel a csőben van víz, így a víz szépen át fog folyni a vödörbe.


Ugyanez másképp, ha akarsz vizet is nyelni. Fogod a csövet beteszed akváriumba az egyik végét, másikat a vödör fölé, és megszívod a száddal, aztán az amikor a cső megtellik vízzel, akkor megindul, és le fog folyni a vödörbe.


Én azért nem szoktam szivogatni, mert a tengeri akváriumtól behányok ha a számba megy a sós víz.

2013. aug. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Írok még pár ilyen dolgot, hátha nem tiszta:


Ha apró talajt raksz be, 1-3mm-est, azt le tudod szívni a halak alól csővel. Utána kis műanyag edénnyel vissza tudod tenni alájuk kis részletekben.


Ha egy tölcsért raksz a csőnek arra a felére ami az akváriumba van, akkor gyengül a szívóereje és nem szívja fel a talajt, csak a kakát.


Az üveget belülről le tudod törölni szivaccsal.

Ha vannak törpeszívóharcsáid, vagy almacsigáid, ők le tudják nyalni belülről az üveget, tisztára. A barna algát szépen eltüntetik.


Ha vízköves a pereme és kicsit lejjebb szívod a vizet, azt egy ecetes zsebkendővel végigtörlöd, leszedi. Óvatosan, h az ecet ne follyon bele.


A makacs zöldalgákat is le tudod vakarni, ha 100 Ft-os boltban veszel egy sniccert, kiszeded a pengéjét, és azzal laposan végigtolod, amikor tele van vízzel.

A penge helyett akár egy bankkártyával is lehet.


Egyebek:

Ha lenne egy nagy akváriumod. Aminek csak középre tennél lámpát, akkor az üveg nem algásodna, mert messzebb kerülne a lámpától.


Pl ha nincs lámpád egyáltalán, akkor nem algásodik semmi, de az nem túl jó, mert a halaknak kell egy kis alga, szeretik, némelyik eszi is.


Szóval így mindent meg lehet oldani a halak kiszedése nélkül, kérdés hogy mi az egyszerűbb neked. Kis akvát lehet egyszerűbb kiönteni, kimosni, aztán visszaönteni bele mindent, pl egy 20 literes garnélásnál még meg lehet ezt csinálni, nem lesz a garnéláknak semmi bajuk tőle, ők strapásak, mindent kibírnak, azt is ha nem megy a szűrő 2 hónapig, legalábbis a Red cherry és a yellow garnéla.

2013. aug. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!