Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mehet 75 literes akváriumba?

Mehet 75 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy Pakisztáni Díszcsíkot(Botia Lohachata) De nem tudom meheet-e a 75 literes aksiba. Haverom-nak kettő van a 120 literesbe. És elvileg 20 centisre megnő majd. Nem lesz ez neki kicsi? Mert elvileg minimum 120 literes kell neki. Legalábbis itt azt irja:

[link]


2009. szept. 19. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Hát...Ők biztos jobban értenek a halakhoz mint mi,de a neohalakra is ír vagy 100 litert(bár nem tudom,asziszem 50et ir 5-6 példányra vagy vhogy igy.Az viszont tulzás...Szoval,megpróálhatod szereintem,Lucky
2009. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó lesz neki a 75 literes is, nem olyan kicsi az
2009. szept. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Elég lenne végül is a hely, csak az a gond, hogy csapathal és legalább 4-5 példányt kellene tartani.Így viszont már kicsi.Ha nagyon szeretnéd, próbáld meg három hallal.Határeset.SN.
2009. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

A fishbase szerint 11 centisre nő. Ez alapján elfér egy 75 literesben. Ha 20 centis lesz, akkor sok mozgástere nem lesz egy 75 literesben.

Gyanítom, hogy ezek az ajánlott akváriumméretek egy átlagosan betelepített vegyes akváriumra vonatkoznak. Tehát lehet 100 neonhal 100 literben, ha más nincs nagyon a középső-felső vízrétegben.

G.

2009. szept. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
100 neon 100 literhez:O?Hát nem éppen a megszokott számítás(1cm/liter).Ahogy elképzelem,az ilyen akvárium kb ugy nézhet ki mint a boltban a kis 20 literes aksiba 1000000hal.XDSzép lehet...Biztos nyugtató látvány,ha ránézel az akváriumra,ugy néz ki,mint a bevásárlóközpontokban az élő pontyos akvárium,ahol meg se tudnak szegények mozdulni.Szia, Lucky.(a kérdezőnek bocsi a kis kitérőért)
2009. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

10-15 cm-es csapathalnak (főleg ha egyes források szerint 20 cm) a 75 literes akvárium kicsi lesz, de akiben felvetődik ez a kérdés az szerintem lelkiismeretes akvarista. Így nem aggódom, ha kinövik, vagy úgy látod majd, hogy kicsi nekik, akkor szerintem te be fogsz szerezni egy megfelelő nagyságút. Mivel minden forrás megemlíti a fajon belüli agressziót, gondolom nem feledkezel meg a megfelelő búvóhelyekről, tereptárgyakról (gyökerek, kövek, növények, stb.

Off:

'Véletlenül' felpontoztam G-t is, mert szerintem ő is véletlenül írt 100 neont 100 literre, viszont fontosnak érzem, hogy felveti az akváriumon belüli élettér kérdését. Pl. 6-7 törpe páncélosharcsa 40 liter vízre nem jelenti azt, hogy nem fér el felettük 5-6 neonhal, pedig mindkettőjüknél kb ez az ajánlott halsűrűség. Szóval az ajánlott adatok fontos, de csak száraz számok, sok más szempont is fölmerül.

2009. szept. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!