Egy 200 literes akváriumba belső vagy külső szűrőt vegyek?
Is is.
Külső mindenképpen kell, (hacsak nem csinálsz egy hable féle matten szerűséget) de a külső vízforgatása nem mindig elég. Biológiailag jól szűr, de pár hónap után, ha rendesen beáll, a vízforgató teljesítménye eléggé lecsökken, és nem szedi össze a dzsuvát. Kell mellé egy gyors belső is, hogy rásegítsen az áramlásban.
200 liter mondjuk még inkább közepesnek számít a külsőszűrők tekintetében, így lehet olyat venni, aminek elég nagy a vízforgatása hogy ne kelljen belső, csak azzal az a baj, hogy a külsőknek általában nem szabályozható a teljesítményük, és túl nagy vihart is csinálhatsz vele, főleg az első időkben.
(bár erre is vannak trükkök, hogyan folytható le)
Pl. a beszívó csonkra rá kell húzni egy nagy szivacsot. Amik szivacsszűrőkhöz valók. A szűrőbe lehet tenni egy extra vastag réteg perlonvattát.
És a kifolyó részt is lehet úgy csinálni, hogy ha vízalatt használod az esőztetőt, ferdén felfelé állítod a lyukakat, így akifolyó víz nagyrészt felfelé dolgozik, és csak részben az áramlás irányába. Vagy lehet elé tenni tereptárgyakat, növényeket (óriás valisneria) amik szintén lassítják az áramlást.
A külső szűrő a biológiai szűrés miatt kell, a belsőnek a vízforgatásban és az oxigénnel ellátásban van jelentősége. Ekkora akiban 1 külső+egy belső az ideális. Esetleg egy nagy 1600-2000 l/h-s állítható teljesítményű powerheaddel+egy nagy szivaccsal lehet próbálkozni, de ez esetben nyilván a vízminőségi értékek nem lesznek teljesen stabilak. Ez utóbbi 7-8 e Ft-ból kivitelezhető, de nem túl esztétikus.
Üdv,
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!