hal.
meg ha olyan a helyzet hogy már nagyon ficánkol esetleg vizet is rakhatsz bele.
istenem...a legfontosabbat mindenki kihagyja:
TUDÁS kell az akvarisztikához :)
Én a tudás helyett inkább az ismeret szót használnám. Tehát sok utánajárás, olvasás, mielőtt belekezdesz. Ugyanis nem mind1, hogy drága pénzért összeállítasz egy szemetet és sorban döglődnek ki a halaid, vagy a drága pénzedért egy igazi szobadíszt kapsz, amit mindenki megcsodál, ha meglátja.
Ajánlom, hogy olvass el egy könyvet az akvarisztikáról (ha sajnálod rá a pénzt neten is találsz), olvasgasd az akvarisztika.hu-t. Ott ingyenes ebook-ok is találhatóak kezdőknek (főoldalon megtalálod). Emellett a halak igényeit legjobban felsoroló oldal a diszhal.info
Amúgy az akváriumba elsősorban víz kell, ennek a keménységétől illetve a kiválasztott halak igényeitől függően akár elég nagy összegekbe is kerülhet az akvarisztika (pl ha nálatok nagyon kemény a víz és te kimondottan lágyvizes halakat szeretnél, akkor nem olcsó mulatság a rendszeres vízcserék előtt a vizet lágytani).
Emellett kell persze valami aljzat, ez lehet egyszerű sóder, bazaltzúzalék, valami táptalaj, vagy sokféle még, ezt most nem részletezem.
Halak és növények (élő!), természetesen olyanok, amelyek megfelelnek az általad kínált feltételeknek.
Jó szűrés! És itt nem csak a mechanikai szűrésre gondolj (piszok szűrése), hanem biológiai szűrést is kell végezni(nem akarom nagyon részletezni, a vízben szabad szemmel nem látható mérgező anyagokat baktériumok bontják le, ezeknek kell megfelelő helyet biztosítani).
Levegőztetés! Vagy egy légpumpával, vagy egy belső szűrőre kötött levegőcsővel, vagy a vízfelszín fodrozásával.
Fűtés! Kell egy fűtő,, amivel megfelelő hőmérsékleten tudod tartani a víz hőmérsékletét (automatát érdemes venni, kb ahány liter annyi watt legyen)
Esetleg hűtés (nyáron szükség lehet rá, legegyszerűbb a tetőbe épített pc ventillátor...)
És persze a világítás! A növények igényeinek megfelően kell kialakítani. Egy egyszerűbb aki esetén kb literenként fél watt.
Ezek az alapok, innen csak feljebb :) Pl vannak kifejezetten növényes akváriumok, ott elengedhetetlen a megfelelő táptalaj, esetleg táptabletták, CO2 rendszer stb.
A lényeg, hogy járd körbe a témát és akkor jóval olcsóbban is ki tudsz jönni, mintha a hirtelen bevásárolt nem megfelelő eszközöket és élőlényeket kell cserélned!
Jó úton jársz hogy előbb kérdezel utána cselekszel.
Két félképpen alhatsz neki 1 összeraksz egy számodra finanszírozható, megfelelő nagyságú haltartásra alkalmas jó szűréssel rendelkező akváriumot ha megvan keresel bele halakat.
A 2-verzió amit én jobbnak tartok [link] kikeresed a halat amit láttál a kereskedésben, megnézed hogy mekkora medence kell neki kifejletten, milyen hőfok, hogy viselkedik a többi hallal, szaporodás, vízkeménység, ph érték, valamint dekorációban azonosak legyenek. (növényzet, fa dekor stb) ha sikerült összeválogatni amelyik tetszik és tarthatóak együtt akkor veszel egy számukra megfelelő akváriumot és elkezdheted berendezi az igényeik szerint, esetleg a gyakori kérdéseken segítséget kérve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!