A k1 moving bed biológiai szűrőanyagról mi a véleményetek?
Figyelt kérdés
#seda
2013. márc. 17. 21:22
1/7 anonim válasza:
Látom ilyen műanyag kis vackok. Meg tud telepedni benne a baktérium végülis, de szerintem a siporax jobb. Nekem az a nyerő.
2/7 YourDestiny válasza:
Szerintem ez még a biolabdánál is gyengébb, márpedig a biolabda egyáltalán nem biológiai szűrőanyag. Ebből az következik, hogy ez a bigyó is legfeljebb mechanikai célra jó. Persze reklámozhatják biológiai szűrőanyagként, de csak a helyet foglalja, mert olyan, mintha ott se lenne a szűrőben. Az ilyen műanyag vackokat kerüld el. Hogy lenne ez porózus? Egy sima felület néhány cikk-cakkal? Egy mosolyt megér a dolog, nem többet.
3/7 anonim válasza:
Én is lefikáztam a biolabdát anno, de azt mondták, hogy állítólag olyan műanyagból van amit kajálnak a baktériumok. Hát nemtudom mi az igazság ebből. De kajálni tudják a halkaját is amiből kicsi óvatlanul is belekerül a szűrőbe, szal szerintem a siporax jó, és az kerámia, és porózus, meg minden ami kell. De még a lávakő sem olyan rossz, az is porózus.
4/7 YourDestiny válasza:
Ja, a Sipo szinterelt üveg, de az a lényeg, hogy jó a cucc, nem véletlenül vagyok én is és sokan mások is Siporax párti. Hát a biolabda dolog szerintem mese, nem véletlenül használja mindenki csak ülepítő részben. Sehol nem olvastam még olyat, hogy "tapasztalataim alapján jól működik" vagy hasonló. Tavi szűrőbe is vödröstől pakolják. Állítólag a sima kerámia hatékonysága is megközelítőleg a 20-25x-e a biolabdának, ami még mindig leginkább mechanikai cucc. Szóval szerintem sima műanyag, legfeljebb a gyártó próbálja valami süket dumával eladni. Mégis mibe telepedne a baci? Láttam már amúgy külsőben biolabdát, és egyáltalán nem látszott rajta semmi, meg benne se. Mégcsak ilyen nyálkás se volt. Tök sz@r az egész. Amúgy hol olvastad ez az alapanyag dolgot?
5/7 Platypus válasza:
A moving bed elvi szinten jól működő szűrő, de nagyon érzékeny. Az előnyét az adja, hogy minden más szűrőnél több oxigént kapnak a bacik, így jó nagy tömegben és gyorsan el tudnak szaporodni. A fő hátránya, hogy áramszünet esetén nagyon gyorsan kipurcan az összes.
A biolabda elvileg hasznos cucc, csak nem arra, amire nagyon reklámozzák. Ez igazából nitrátbontó szűrőanyag lenne, ha a megfelelő, nagyon lassú áramlású és oxigénszegény szűrőbe raknák. A nitrátbontó bacik a nitrátot lélegzik, ezért kell nekik extra tápanyag, ami a műanyagban van.
6/7 Cerberosz válasza:
Youtubon rengeteg videót találni róla Nyugaton és orosz országban elég elterjedt. Idehaza szerintem senki sem használ ilyesmit, de én azt mondom lehet nyitni az újításnak, ha az angoloknak jó, lehet benne valami.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!