Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igy jó? (nincsen hosszú i...

Ez igy jó? (nincsen hosszú i betűm)

Figyelt kérdés

Igy gondoltam el a 120L-es akváriumomat(néhány cucc már be van szerezve): Eheim pickup 2010-es szűrő, HAILEA ACO-6603-as 2 kimenetes levegőztető, 100W-os automata fűtő, sötétkék aljzat, ebben "eltemetve" eg 30cm-es porlasztókő, ezzel egy "levegőfüggönyt" kreálva, sok növény ) ha be tudok szerezni úszó növény is szeretnék rakni bele) és kb 6 vitorlás(nem kifeljett példányként fogom megvenni) , esetleg neonhallal (rajhalnak)

Mit kéne változtatnom??



2013. febr. 24. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A szűrő gyenge, vitorlás nem való ekkorába egy se.
2013. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor milyen halat javasolsz? ( guppi, molli xifó, platti, dánió, garnéla, márna nem kell volt belőlük elég)
2013. febr. 24. 19:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Vitorlásnak édeskevés a 120l, még a kicsiknek is. [link]

250l kellene.


Plusz nem tudom, neonhallal hogy lenne meg.


De ami nagyobb baj, a 120l-es akváriumhoz már külső szűrés kell, a tied egy 60-70l-eshez elég.


A sötétkék aljzat amellett, hogy nagyon természetellenes, még színezett is. Könnyen kioldódhat belőle valami, és az árt a halaknak.

A levegőfüggöny csak látványosság, ha neked tetszik, ok, a növényekhez és halakhoz jó szűrés kell. Az is mozgatja a vízfelszínt, így juttatva oxigént a vízbe. Egyébként semmi pluszt nem ad, csak hangos lesz tőle az egész.


Szóval összességében szerintem ezeket gondold át újra.


Remélem tudtam segíteni.

2013. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz körül a sügerek között. Törpesügerekből jó pár tartható már 120l-ben, de nekik is külső, jó szűrés kell.

Itt tudsz válogatni köztük, gyönyörű halak: [link]

2013. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A neonhal jó lenne neked. Vagy nanohalak.
2013. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
A szűrő nagyon kevés. Fűtőből 150 Wattos kéne inkább. Továbbá 6 vitorlás idővel szétszedné egymást ekkora helyen. 120 liter nem vitorlázóknak való. Viszont egy vörös neonhalas akvárium szép lenne egy másik csapat nano hallal. Mondjuk egy csapat törpe szivárványhallal.
2013. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
69%
A Hailea légpumpát meg csak akkor vedd meg, ha nagyothalló vagy, esetleg ha 3 ajtóval zárkózol el tőle.
2013. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!