Ez a tisztítást nem igényel szöveg szerintem kamu. Meg az is érdekes, hogy nem látod gyakorlatilag benne a teknősöket a víz alatt. Ez olyan, mintha a kutyám soha nem jönne elő az udvaron a házából. Sok értelme nincs. A teknősöket azért tartják, hogy legyen miben gyönyörködni.
Amúgy a cementből készített fal tetszetős, de ennyi.
2012. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
2/23 YourDestiny válasza:
Egy éve ugyanaz a víz... milyen szűrő az, ami a nitrátot semmivé változtatja? Regenerálható nitrátmegkötő műgyantáról már hallottam, de olyasmiről még sosem, ami éveken át teszi a dolgát minden babrálás nélkül.
Én is gondoltam ilyesmire és szerintem szebben is meg lehetne csinálni. De minek? Egy nyitott akvárium egyszerűbb, és jobb.
2012. dec. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
4/23 YourDestiny válasza:
Mellesleg szerintem marhadrága, bár kéne tudni valamit a szűrésről, mert az a lényeg.
2012. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
5/23 anonim válasza:
YourDestiny
Denitrifikáló szűrő. Tulajdonképpen természetes úton is végbemegy anaerob környezetben a denitrifikáció.
Amúgy a teknősnek majdnem mindegy mennyi nitrát van a vízbe.
2012. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
6/23 YourDestiny válasza:
A denitrifikáció egy dolog. Ám úgy vélem, ha ez olyan gyorsan végbe menne, nem foglalkoznánk a heti vízcserékkel. Nem azonosítanám a nitrifikációval a folyamat sebességét tekintve.
2012. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/23 anonim válasza:
Akkor még egyszer:
Pont ugyan olyan gyorsan megy vége, mint a nitrifikáció, annyi a különbség, hogy míg a nitrifikáció aerob környezetben zajlik addig a denitrifikáció anaerobban!
Már egy egész kicsi denitrifikáló szűrő esetén is lehet 20L körüli átfolyást csinálni óránként, ami tökéletesen 0-ás nitráttartalmú vizet eredményez.
2012. dec. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
8/23 YourDestiny válasza:
A nitrifikációt anaerob bacik végzik. Biológiázzunk kicsit. Nitrifikáció... szén-autotróf életmódot folytató baktériumokról van szó, amelyek oxigénhiányos környezetben élnek. Ettől függetlenül fakultatív anaerob baktériumok révén oxigéndús és oxigénhiányos környezetben egyaránt megélnek. Az anaerob szervezeteken belül olyan kemolitotróf baktériumokról beszélünk, amelyek energiaforrásként főleg szénvegyületeket és ammóniát használnak fel, így nyilvánvaló tehát, hogy hatékony munkájukhoz oxigénhiányos környezetre van szükség. Gondolom leesett, hogy az a bizonyos nitrifikáció tehát mégsem aerob környezetben zajlik.
2012. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
9/23 YourDestiny válasza:
Bocs, lehet, hogy van benne egy-két felesleges mondat, nem esett jó átfogalmazni, az akvaristán írt soraimat másoltam ide. Ám remélem a téves elméletedet sikerült eloszlatnom.
2012. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
10/23 anonim válasza:
Semmit sem sikerült eloszlatnod - ráadásul baromságokat is írsz.
A nitrosomas baktériumok anaerob környezetben (tápanyaggal) szakítják a nitrát kovalens kötését és a nitrogén gáz távozik a vízből.
A denitrifikáció amúgy nem egy újdonsült dolog, 40 éve használják az akvarisztikában (főleg nagy méretekben), illetve a szennyvíztisztításban.
Sima cukorral vagy alkohollal szokás etetni a "denitrifikátort" vagy kénnel, majd semlegesíteni azt kalciummal pol. (ami édesvízben nem ideális de sósvízben simán jó)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!