Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi agresszió nézhető el...

Mennyi agresszió nézhető el még egy bettának?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy 54literes akváriumban tartok egy fiatal hím bettát 5 fiatal vörös neonnal és egy törpe szívóharcsával. 2probléma is felmerült: az egyik hogy rögtön első éjszaka, estéről-reggelre, az egyik neonom nyom nélkül eltűnt, szétszedtük a szűrőt de ott se találtuk meg...viszont a betta a neonok felé semmi jelét nem mutatja, hogy bántani akarná őket...viszont itt jön a másik dolog, hogy a harcsának néha nekimegy, a harcsának persze az a szerencséje hogy elég gyors, így gyorsan elillan onnan, de így nem biztos hogy jól fogja érezni magát, hogy a bettám többször is elkergeti... Esetleg szükséges elkülönítenem?

2012. nov. 19. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A betta harcias hal és a terület védése érdekében támad ha kell mindenre és mindenkire. Ez a hal egyik tulajdonsága. Nem hiszem hogy az elkülönítést jó megoldás, mert a magányt a betta sem kedveli.
2012. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy ez a tulajdonsága, de sokaktól hallottam már hogy mégis jól tarthatók társas akváriumokban, nem okoznak semmi zűrt, ha mégis akkor pedig ki szokták venni...mert mondjuk annak nem örülnék ha ráadásul pont az egyik hasznos halamat irtaná ki, mert az otoból még szeretnék oda venni minimum 1-et... igazából az is tervben van hogy még vennék néhány rasbora espei-t is...vajon a betta megtűrné, úgy mint a neonokat?
2012. nov. 19. 12:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak saját hím fajtársaival szemben agresszív nagyon... a többi halat megtűri (kivétel aminek fátyolos úszója van).


Akkor lehet baj, ha már régebb óta egyedül volt az akváriumban, és úgy raktál be mellé még halat.


Amúgy a neonodat nem valószínű, hogy ő pusztította el. A harcsa meg alapból megállás nélkül mozog, majd megbékél vele a betta.

2012. nov. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mind a három fajtát egyszerre vettem és raktam bele (még csak pár napja) az előkészített akváriumba, a betta a boltban egy pohárban volt... a feje is még mindig elég sötét,azaz gondolom durcás, de nem tudom ez azért van-e mert nem tetszik neki a víz vagy a környezet vagy csak azért mert még nem szokta meg az új helyét és a többieket.... majd elválik :)


ui.: Köszönöm a válaszaitokat!

2012. nov. 19. 12:24
 5/11 anonim ***** válasza:

Több gond is van itt.

A neonoknak kicsi az 50 liter, soha nem fogják magukat normálisan (a jót meg sem közelítve) érzeni. Minimum 80-90 liter kellene nekik.

Törpe szívóharcsából is egy... Lágyvizes, ráadásul a hőmérsékleti igénye teljesen eltér a bettáétól, előbbinek 23-24 fok, utóbbinak 27-28 az ideális. A neonoknak szintén ez utóbbi.

És te még negyedik fajt szeretnél behozni, mikor ezeknek sincs biztosítva a minimum...


Amíg így kezeled a dolgokat, folyamatos lesz az agresszió és az elhullás.

2012. nov. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és azt le sem írtam, hogy szívóharcsából 6, neonból 8 lenne a minimum. Így meg pláne indokolt a 90 liter.
2012. nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem állítottam magamról hogy profi akvarista vagyok...ez az első akváriumom, és természetesen tanácsok és ötletek után mentem... volt hogy nem is vásárolni mentem be az állatkereskedésekbe hanem csak ezekről beszélgetni, de akkor ezek szerint nem kaptam túlzottan jó eligazításokat... nem áll szándékomban kínozni őket, nem dísznek vannak... viszont akkor egy ekkora akváriumba milyen halat javasolnál inkább?
2012. nov. 19. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:

A bettával való társításra sajnos ez az akvárium mindenképpen kicsi - aminek megfelelne, azt a betta elintézi. Néhány törpe páncélosharcsával lehetne próbálkozni, sok növénnyel, ha az tetszik.


A másik út, amit én csinálnék: 8 db belőlük:

[link]

És 15-20 red cherry garnéla.

2012. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Murr! szólhattok le, nem nagyon érdekel, de én neonokat tartottam 54 literben és nem halt meg 1 se
2012. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nem halnak meg, és a nem érzik magukat jól között hatalmas különbség van.
2012. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!