Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a halaim?...

Miért halnak meg a halaim? (most van először akváriumom)

Figyelt kérdés
Kb.1,5 hónapja kezdtem el kialakítani az akváriumot, berendeztem (szűrő,-levegőztető, díszek, virágok, CO2 adagoló stb.) megvártam 3 hetet hogy a víz megfelelő legyen és utána vettem bele kb. 12 db halat. Elvileg mind olyan fajokból származnak, amik megvannak egymással. Aztán egyesével elkezdtem meghalni. Kb.1-3 naponta. Azt se értem ha a vízzal van baj, miért nem egyszerre történik? Már nagyon bánt a dolog, segítene valaki hogy merre keressem a baj okát? Köszönöm előre is.
2012. okt. 14. 18:23
1 2
 11/18 Treská ***** válasza:
0%

Ez a szűrőd?

[link]


Elvileg szerintem a szűrőnek elégnek kéne lennie, bár pont határértéken van.


Darakórt kezelése: [link]


Én a betegségek megelőzésére szoktam használni neptun parakill-t. Az ajánlott adag felét kell a vízbe csepegtetni( én belenyomok egy kicsit és kész). Megelőzésre nagyon jó. Betegségekkel nem volt gondom 1,5 év alatt.

2012. okt. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"n a betegségek megelőzésére szoktam használni neptun parakill-t. Az ajánlott adag felét kell a vízbe csepegtetni( én belenyomok egy kicsit és kész). Megelőzésre nagyon jó. Betegségekkel nem volt gondom 1,5 év alatt."


Előre is bocs, tényleg nem sértésnek szánom, de ez kb az utóbbi 1,5 év legnagyobb hülyesége, amit hallottam.

2012. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hm, nem is lehetett más vége...sajnálom a halakat és nagyon bosszant a dolog, mert kikértem az állatos véleményét, mindenről. Köszönöm a válaszokat. Azt még megkérdezhetem hogy milyen típusu halak jöhetnek majd a későbbiekben szóba az én kis akváriumomba?
2012. okt. 14. 21:04
 14/18 anonim válasza:
2012. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 YourDestiny ***** válasza:

Sajnos a szűrésed nem elegendő, fejleszteni kell, vagy venni egy nagyobbat.


Ha időben elkezded a kezelést, megmenthető a 3 hal. Idővel a pöttyök leválnak, a fontos az, hogy ha a vízben lévő paraziták elpusztulnak, nem lesz, ami új gazdatestet keres. Ellenkező esetben több és több fehér pötty lenne a halakon, végül a szomorú vég. A szűrőbaktériumokat mentsd meg, amennyire lehet.


Az etetéshez hozzászólnék, ha egyenesbe kerültél, változatosan etesd a halaidat, leginkább fagyasztott tápokkal, a száraz legyen csupán kiegészítés.

2012. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Halakat itt tudsz nézegetni ott vannak az igényeik is:

[link]

2012. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A darakór elég elterjedt "népbetegség" lett. Általában ha veszel új halat és nem karanténozod le akkor én eddig mindig kaptam egy enyhe fertőzést, de a kezelése nagyon egyszerű, és a gyógyszert is hozzá minden akis boltban találsz.Egy héten kétszer vagy max háromszor lekezeled az akit és már bővülhet is a kis család ... :)
2012. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 YourDestiny ***** válasza:
Azért nem kellemes állandóan a parazitákat irtani, hiszen a szűrő folyamatos működését biztosítani kell valahol továbbra is, azon a bizonyos akváriumon kívül.
2012. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!