Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a halaim?...

Miért halnak meg a halaim? (most van először akváriumom)

Figyelt kérdés
Kb.1,5 hónapja kezdtem el kialakítani az akváriumot, berendeztem (szűrő,-levegőztető, díszek, virágok, CO2 adagoló stb.) megvártam 3 hetet hogy a víz megfelelő legyen és utána vettem bele kb. 12 db halat. Elvileg mind olyan fajokból származnak, amik megvannak egymással. Aztán egyesével elkezdtem meghalni. Kb.1-3 naponta. Azt se értem ha a vízzal van baj, miért nem egyszerre történik? Már nagyon bánt a dolog, segítene valaki hogy merre keressem a baj okát? Köszönöm előre is.
2012. okt. 14. 18:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jó a szűrőd? Mekkora az akváriumod? Nincsen sok hal benne? Nem lehet,hogy fertőzés? ( pl. nincsen kidülledt szemeik? Vagy nem puffadnak fel?)
2012. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A szűrő jó, a literszámot sajnos nem tudom, kb.150-200 liter között van szerintem. Megmutattam a méretet az állatosnál, ott azt mondták hogy az a 12 db nem lesz sok, jó lesz. De igen, az egyik halnak az egyik szeme ki volt dülledve, majd meghalt. A többinél ezt nem láttam. Ma viszont észrevettem hogy a pár maradéknak az úszóin apró fehér pöttyök vannak. Ezek biztos hogy nem voltak rajtuk eddig, láttam volna. Fertőzött a vízem?
2012. okt. 14. 19:02
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát.. Azt,hogy hány liter úgy tudod kiszámolni, hogy az oldalainak a hossza ( bxnxc ) osztva 1000-el!

Ha a halnak csak az egyik szeme volt kidülledve, akkor beverte valahova, de ha mind a kettő, akkor fertőzés.

A fehér pöttyök is talán penész lehettek. Nézz utánuk...

2012. okt. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 YourDestiny ***** válasza:
Ha betartottad az alapokat, tehát beállt a víz, nem iktattad ki klórral a szűrést, stb., akkor vagy behurcoltál valami fertőzést, de akár az elégtelen szűrés, túletetés is gondot okozhatott. Ekkora akváriumot már külső szűrővel kell működtetni. Számold ki, hány literről van szó pontosan (hossz szorozva magasság szorozva mélység centiméterben, majd ez elosztva ezerrel). A szűrő típusát is írd meg. Nézd meg a dobozon, ha nincs, olvasd el rajta, fotózz vagy linkelj. Az ok rengeteg lehet. Az etetésről is ejthetsz pár szót (mivel, milyen gyakran, mennyit), a halak fajtájáról, de a vizetek pH értékéről és keménységéről is. Ez így túl tág kör.
2012. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Gyanítom darakórosak.Nézd meg a keresőben és hasonlítsd össze az ott leírtakat a haladon látottakkal.
2012. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 YourDestiny ***** válasza:
A fehér pötty az úszókon darakór lesz. Viszont ha az elhullottakon nem láttad, akkor azok nem emiatt pusztultak el.
2012. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Uh, de rosszul tudok tippelni. 84 literes csak az akvárium. Megnéztem a darakórt neten. Sajnos valóban így néznek ki. Most azt olvastam hogy ezen már nem lehet segíteni a halakon lévőket nem tudom pusztítani, csak a talajba férkőzötteket. Vagyis nézzem végig az utolsó 3 halálát és utána kezdjem a kezelést? A többin (ami már meghalt) nem láttam ezt, vagyis két probléma is van bent. Csodás. Voltak guppik, fekete molly,sárga molly, piros platti, algaevők harcsák és dalmata molly. Direkt nem kevertem a családokat. A szűrő típusa: crystal k20 duo 1. Naponta egyszer kapnak enni, egyéle kaját adtam nekik, kb annyit amennyit két ujjam közé felcsípek. (Tetra min)
2012. okt. 14. 20:01
 8/18 A kérdező kommentje:
a PH-ról semmit nem tudok. Ennek megállapításához kell vennem valamit?
2012. okt. 14. 20:04
 9/18 anonim ***** válasza:
A szűrő pontos márkája, típusa?
2012. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, látom.


Én egy enyhe mérgezés okozta stresszre gondolok, amiatt állhatott le az immunrendszerük, és támadhatta meg őket a darakór.

Az említett szűrőből a 2-es illik az akváriumodba, tehát alapból gyenge a szűrésed.

Erre rátettél egy lapáttal azzal, hogy egyszerre tetted be az összes halat, esély nem volt rá, hogy azzal a hirtelen terheléssel elbírjon a szűrő.

Fokozatosan kell betelepíteni a halakat, hogy a szűrőbaciknak legyen idejük elszaporodni.

A 3 hétnek is úgy van értelme, ha közben szórsz valami kaját a vízbe, anélkül semmilyen baktérium nem tud elszaporodni, mert nincs mit enniük.

A 3. hiba a halak fajtája. Eleve nem 80 literbe illenek a mollyk, meg totál stresszelős, parázós fajta. Márpedig a stressztől teljesen védtelenné válnak mindenféle kórokozóval szemben.

Ennek nem is nagyon lehetett más vége.

2012. okt. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!