Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nano tengerihez ez ez a...

Toricsuy kérdése:

Nano tengerihez ez ez a világítás jó?

Figyelt kérdés

Az állatkereskedésbe mondták, hogy ha csak egy kis szigeten vannak koralok akor lehet használni kék színű led izót!

Mármint amit a boltban kaphatunk nem feltétlenűl az állatboltban! IGAZ EZ?

Köszönöm előre a választ!! :)



2012. szept. 9. 18:25
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
Ez így ebben a formában hülyeség. Kék+hidegfehér arányaiban kikevert mennyiségben. Amúgy sima 3-5-10 mm-es ledeket nem érdemes használni akváriumhoz.
2012. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez így baromság.


Csak a kék nem működik magában, mert a LED-ek szűk spektrumban világítanak , a kék pl.: 450 nm körül. A koralloknak pedig kell egyéb spektrum is.


Amúgy meg rohadt viccesen néz ki egy olyan akvárium, ahol 2 kupac kő van megvilágítva, máshol meg sötét van.


Amúgy hol adták ezt az elmés tanácsot?

2012. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kereskedésben! :) de van emellet fehér fényű világítás...de az am nem elég
2012. szept. 9. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Léteznek 450 nanometeres kék ledek, de ilyeneket te boltban nálunk nem kapsz sehol szerintem:


[link]

2012. szept. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 3


Oké, de melyikben?!

2012. szept. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mrmint ez ugy van hogy van: egy fehér fényű tengeri akváriumhoz való vikágitás, és vegyek kék színű ledet amit sok helyen kaphatok---ezt mondta.
2012. szept. 10. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom. Kék ledet veszel, és hogy kötöd be, hova szereled fel?
2012. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát .... jó kérdés de mind 1 XDD most csináltam meg a tengeri vizét és tiszta fehér :O lett...kaptam vmi szert az a neve: aqua vivo m -attól félek tuladagolom..már sokal tisztább a vize nem anyira fehér szóval működk..
2012. szept. 13. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!