Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta halat tarthatok...

@@&& kérdése:

Milyen fajta halat tarthatok 100 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyobb halfajta ami tartható benne a vitorláshal de abból is max: 2 db! Attól lefelé bármilyen hal tartható benne!
2012. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
29%

A vitorlás pont nem, egy párnak 150 liter a minimum. Itt nézelődj:


[link]

2012. aug. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve van egy vitorláspárom a 100 literesben, és jól vannak. De amúgy tényleg ők a felső határ.
2012. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A diszhal.info-n érdemes nézelődni.én a kisebb sügéreket ajánlom mert nagyon érdekesek.40L-től már tartható benne buldog csigasügér,sokcsíkú csigasügér,microlepidotus leleupi ezeket nézd meg
2012. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ja és sügérfajtákból a legnagyobb amit tarthatsz az a kockás torpedósügér 1pár mehet bele csak de úgy kell kezdeni h veszel kb6db-ot és azokból kiválasztódik egy pár azokat tartsd meg a többit el kell tüntetni mert a párok agresszívek lehetnek a többiekkel
2012. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Bemásolok pár leirást azokról amiket mondtam:

Tudományos név: Neolamprologus multifasciatus (Boulenger; 1906)

Magyar név: Sokcsíkú csigasügér

Csoport: Sügérek

Származás: Afrika; A Tanganyika-tó déli része.

Testhossz: 4 cm (a legkisebb ismert bölcsőszájú hal).

Természetes élőhely: Olyan zónák, ahol bőségesen vannak üres csigaházak.

Viselkedés: Csapatban élnek, a vízfenék közelében.

Táplálkozás: A természetben zooplanktont fogyaszt, akváriumban artemiát, daphniát, cyclopsot és granulált díszhaltápokat fogyaszt.

Szaporítás: Könnyű, de nem szapora fajta.

Medence: Minimum 40 literes;

Halnépesség: 40 literre 10-12 hal

Dekoráció: Kevés homok és üres csigaházak.

Hőmérséklet: 25-26°C

pH: 7,5-9

Keménység: 8-25 NK°

Várható életkor: 5-8 év

Megjegyzés: Nagyon jól tűri a zsúfoltságot, érdemes kis akváriumban kisebb-nagyobb kolóniát tartani. Ebben az esetben más fajt ne helyezzünk melléjük, ellenben kissé félénkek lesznek, külső zargatások esetén a csigaházakba bújnak. Nagyobb medencében, közepes termetű tanganyikai sügérfélék társaságában (pl. Julidochromisok, Neolamprologus leleupi, stb.) viszont bátrak lesznek, nem pedig menekülősek. Érdekes és szórakoztató látvány ezeknek a Tanganyika-tóból származó, és üres csigákban lakó bölcsőszájú halaknak az életét figyelni. Minden fajtának megvan a maga társas viselkedési módja. Vannak párban élők, mások kolóniában érzik jól magukat. Egyesek, mint a Neolamprologus ocellatus sok időt töltenek el azzal, hogy a kiválasztott csigaházat a nekik leginkább megfelelő pozícióba állítsák. Mivel ezek a fajok nem kívánnak túl nagy medencét, mindenki számára elérhetők, de főleg a fiatal akvaristáknak ajánljuk őket. Próbálkozzanak egy 5-6 példányból álló csapattal, melyben bizonyára akad egy vagy két pár. Egyébként nincs látható különbség a hímek és a nőstények között. Lassanként megszerveződik egy bizonyos társadalmi hierarchia az akvárium lakói között, miközben esetleg háremek is létrejönnek. Erős szűrésre és oxigéndús vízre van szükségük. A medence vizének egynegyedét hetente cserélni kell.


Tudományos név: Neolamprologus leleupi (Poll; 1956)

Magyar név: Tanganyika-tavi citromsügér

Csoport: Sügérek

Származás: Afrika; Tanganyika-tó

Testhossz: 10 cm.

Természetes élőhely: A sziklás és homokos zónák határán, nagy mélységben.

Viselkedés: A rokonaival szemben területvédő, de más fajokkal nem nagyon agresszív.

Táplálkozás: Ragadozó (természetes körülmények között gerincteleneket, kis rákokat fogyaszt).

Szaporítás: Könnyű, ikráit egy rejtekhelyet kínáló tereptárgyra lyezi (egy rés, üreg vagy egy nagy, üres csigaház).

Medence: Minimum 100 literes;

Halnépesség: 120 literre 1 hím és 2 nőstény;

Dekoráció: Sok kő, melyek lehetővé teszik saját terület kialakítását.

Hőmérséklet: 25-26°C

pH: 7,5-9

Keménység: 8-25 NK°

Várható életkor: 8-10 év

Megjegyzés: A Tanganyika-tavi citromsügér, ragyogó sárga színével – mely néha át tud fordulni narancssárgába is – hozzájárul a tanganyikai akváriumok harmonikus színvilágához. A nőstények kisebbek, mint a hímek, ezen kívül nincs semmi külső jel, ami megkülönböztetné a hímet a nősténytől. A hímek egymás között agresszívak, ezért nehéz őket együtt tartani. A párok is igen laza kapcsolatban vannak. A nőstény egy szikla alá vagy egy kivájt mélyedésbe rakja le az ikráit, és ő őrzi a leendő ivadékokat. Ezalatt a hím védi a területet, de közben, ha úgy adódik, udvarolhat: egyik nősténytől a másikhoz mehet. Mikor az ivadékok úszni kezdenek, a szülők még 10 napig együtt őrzik őket, attól kezdve viszont már függetlenek a fiatal ivadékok, melyek nem alkotnak csapatokat, és nagyon ritkán távolodnak el a kő- és sziklahasadékok közeléből.


Tudományos név: Julidochromis marlieri (Poll; 1956)

Magyar név: Kockás torpedósügér

Csoport: Sügérek

Származás: Afrika; Tanganyika-tó.

Testhossz: 12-13 cm.

Természetes élőhely: Sziklás zónák.

Viselkedés: Társas, és türelmes más fajokkal, nagyon agresszív a fajtársaival (kivételek a párok). Folyamatosan a sziklák közölt és alatt él.

Táplálkozás: Ragadozó (természetes körülmények között gerincteleneket fog el a vízfenéken).

Szaporítás: Nagyon könnyű (Ikráit a nőstény egy rejtett támasztékra helyezi).

Medence: Minimum 100 literes:

Halnépesség: 100 literre 1 pár;

Dekoráció: Sziklás, köves, sok rejtekhellyel.

Hőmérséklet: 25-26°C

pH: 7,5-9,5

Keménység: 10-25 NK°

Várható életkor: 5-8 év

Megjegyzés: A kockás torpedósügér talán a legnépszerűbb a Tanganyika-tóból származó bölcsőszájú halak közül. Tartásukat 5-6 példánnyal kezdhetjük, ami lehetővé teszi, hogy harmonikus körülmények között alakuljon ki belőlük egy szaporodó pár. Utána a pár a maradék példányokat gorombán elutasítja. A pár egy sziklamélyedésbe rejtőzik, és rendszerint észrevétlenül történik az ívás, s csak akkor figyelünk fel, amikor a sziklák fölött megjelennek a kis ivadékok. A szülők szigorúan őrzik az utódokat, így nemigen rabolhatják el őket idegen halak. A kockás torpedósügér hasával egy kőre támaszkodik, úgyszólván minden idejét a dekorációban berendezett kis sziklabarlangokban tölti. Jól szűrt és oxigéndús vízre van szüksége. Hetente egyszer - rendszeresen - cseréljük az akvárium vizének egynegyedét.


Tudományos név : Lamprologus ocellatus (Steindachner; 1909)

Szinonímák: Neolamprolagus ocellatus, Lamprologus lestradei, Lamprologus brevis, Julidochromis ocellatus

Magyar név: Buldog csigasügér

Csoport: Sügérek

Származás: Afrika, Tanganyika-tó

Testhossz: Hím 6 cm, Nőstény 4 cm

Természetes élőhely: A természetben 1-5 m-es mélységben az elszórtan található csigaházas területeket kedveli.

Viselkedés: Egy-egy hím kis területet, ún. territóriumot védelmez, kis mérete ellenére viszonylag agresszív, a nagyobb méretű halakat is megpróbálja elkergetni.

Táplálkozás: Etetésük nem jelent különösebb problémát: minden élő, fagyasztott- és műeleséget elfogyasztanak.

Szaporítás: Nagyon könnyű.

Medence: Minimum 40 literes;

Halnépesség: 50 literre 1 hím és 3-4 nőstény

Dekoráció: Medencéjük talaja finom szemű homok legyen, erre tegyük a számukra szükséges alma- vagy éri csigaházakat.

Hőmérséklet: 23-25 °C

pH: 7,5-9

Keménység: 9-20 NK°

Várható életkor: 6 év

Megjegyzés: Érdekes, lekerekített úszói vannak, a test alapszíne piszkos narancsosbarna, sötétsége változik. A has fölött az oldalán hosszanti lila irizáló folt látható. Fejformája adja meg a hal jellegét, nagy szája és nagy felsőállású szemei vannak. A test viszonylag kicsi és hengeres alakú. A nagy szájában tűhegyes fogakat láthatunk, erről könnyen meggyőződhetünk, ha benyúlunk az akváriumba a hím territóriuma közelében... Létezik egy narancsos színváltozata (arany ocellatus), melynek alapszíne szép narancssárga. Mivel kis mérete miatt nem képes az üres csigaházakat mozgatni, ezért kényszerült alkalmazkodni a mindenkori körülményekhez. Még fajtársai közelségét sem szereti, ezért a környezetében lévő csigaházakat nemcsak telehordja homokkal, hanem teljesen betemeti azokat. Ha a bulldog csigasügér menekülésre kényszerül, hírtelen mozdulatokkal elássa magát a homokban, ahonnan csak a szemei látszódnak ki. Ennek a homokásásnak köszönhetően az ikrázásuk előkészítése is teljesen más, mint a többi csigasügérnek: ugyanis a nőstény hívja fel magára a figyelmet, és ikrázási szándékával a hím csigaházába próbál behatolni. Tehát nem klasszikus párválasztók, inkább a nőstény választja ki a hímet, bár ehhez a hím beleegyezése is szükséges. A hím által védelmezett területen a nőstény kiválaszt egy számára megfelelő csigaházat, melyet belülről állandóan tisztogat. A nőstény bebújik a csigaházba és lerakja fehér, 1-1,5 mm-es ikráit, majd a hím megtermékenyíti azokat. Az ívás után a nőstény folyamatosan gondozza az ikrákat, miközben a hím kiás egy másik csigaházat, és ide újabb nőstény beköltözését várja. Egy ilyen kis háremben egy hím általában 3-5 nőstényt tarthat. A hím néha kannibál, ezért a nőstények harcosan védik az ivadékkal teli csigaházat.

2012. aug. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem elég lett volna az diszhal.info linkje. Szétbombáztad az oldalt! :D
2012. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!