Miért habosodik a víz a tengeri akváriumban? Nem nagyon bírják a növények, mi lehet a baj?
Ha megy bele neked buborék, akkor a tengervíz habosodik, de hát másképpen nem kéne neki. Ne buborékozzál bele.
Nekem a kicsi sem habosodik, amibe alig van szűrésem, de oda nem sok kaját dobálok, nem szennyezem a vizet vele, ott van sok Caulerpa alga (növény), egy 20 Wattos Daylight (6500 K) kompakt izzóval megvilágítva, mert ezek az algák nem annyira kedvelik a 10 000 K-s tengeris fényeket, tehát egy kicsi daylight fényre szükségük van és akkor szépen beindulnak a növésben.
A nagy akváriumom más, oda dögivel megy bele a kaja, és annak a felszínét szűröm, mert ott megmaradna a kosz és a kajamaradékok a víz tetején. A tengeribe a víz felszínét szokták szűrni (felszínleszívóval, és ezt meg lehet oldani többféleképpen is) mert a kosz a sós vízben felszáll felülre.
Édesviziben ugye a kosz lent marad alul, ott úgy vannak a szűrők kialakítva, hogy az alsó részen szívják inkább, de a tengeriben mivel fölmegy a kosz és a víz felszínén úszkál, ezért szokták megfúrni az akvárium oldalát a tetejétől 5 centire mondjuk, a vízszint magasságában egy helyen, és akkor ott a lukon át felül távozik a kosz. Pl:
Persze meg lehet ezt fúrás nélkül is oldani. Pl lehet kapni olyan akasztós szűrőt, amiben van felszínleszívó cső, csak azok általában elég gagyik.
Vagy lehet építeni PVC csövekből túlfolyót, ez teljesen felülről szívja a koszt például:
http://www.youtube.com/watch?v=oKadMXBPfl0&feature=player_em..
De ha elmeséled, hogy neked hogy van az egész megcsinálva, milyen szűrővel, milyen növénnyel, és milyen világítás van a tetején, akkor jobban tudok segíteni hogy hogyan tudsz javítani a dolgon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!