Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet ezzel ökológiai katasztr...

Lehet ezzel ökológiai katasztrófát okozni?

Figyelt kérdés
Malájtornyos csiga,barna csiga,tányércsiga,garnéla stb stb édesvizi állatokat ha az ember elenged tóba,folyóba nyáron,amikor meleg van és megmaradnak és elszaporodnak,akkor ez felboríthatja az ökológiai egyensúlyt,illetve ha nem halnak ki,akkor Magyarországon is meghonosodnak?
2012. máj. 24. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lehetséges:)

Hévízi tóban él egy stabil állomány mindháromból, az is kapcsolatban van élővízzel, még sincs gikszer.

De tudnám a városligeti tavat is mondani.

2012. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na akkor jó,mert nekem is van túlszaporulatom,de kiönteni őket,vagy ahogy sok lelketlen embertől hallottam lehúzni a wc-n nem akarom,ezért gondoltam h elengedem valahol ahol továbbélhetnek.

Akkor ezek szerint nem okozok vele bajt más állatoknak/környezetnek/egyensúlynak.

2012. máj. 24. 15:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben felhívnám az állatkertet, ott profik az ilyesmiben.
2012. máj. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
...Mármint megkérdezni gondoltam, nem azért hogy ott add le őket :-)
2012. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Az ökológia egyensúlyra ezek a fajok valószínűleg nem veszélyesek, de attól még nem jó ötlet. Már van egy akváriumi csiga, ami kiszorította az őshonos rokonát a hazai vizekből, ez a jövevény hólyagcsiga. Ajándékozd inkább el őket az akvarista.hu-n, ha másért nem, csigaevő halaknak gyorsan el fogják vinni. Ha kidobod őket a természetbe, akkor meg legkésőbb a fagyok fognak végezni velük, ez sem humánusabb.
2012. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!