Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növénytápot javasoltok...

Milyen növénytápot javasoltok az akváriumba? JBL manado táptalaj, a növények pedig anubias-félék.

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Easy Life Pro Fito-val lehet tápozni, de nem kötelező neki, mert olyan lassan nő hogy alig vesz fel tápanyagot.
2012. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nekem elrohadnak gondolom táphiány
2012. máj. 10. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nekem 300 litetes akváriumba szép menyiségű növény van.(anubias féle is)Én ezt a két félét használom és nő mint a bolondgomba:

[link]

[link]

Nagyon hatékonyak iagz széndioxid-ot is kapnak de nagyon jól müködik.

2012. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A rizómáját (vastag gyökér részt ne ültesd el) max a vékony szálakat csak. Vagy kötözd az egészet egy fára, kőre hogy a gyökere szabadon lógjon a vízben, így a gyökere nem rothad el. Ha sárgul néhány levele, az lehet vashiány, kálium, magnézium, ill. kalciumhiány, azon felül meg passz, mert nálam más probléma még nem volt velük táp nélkül sem.
2012. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Az Anubias levele akkor szokott elrohadni, amikor a kertészetben víz fölött nevelt növényeket víz alá rakják. Ilyenkor az emers levelek lebomlanak, és ha elég erős volt a gyöktörzs, akkor előbb-utóbb új leveleket hoz.

A másik ok, amikor valaki elássa a gyöktörzset, és olyankor a gyöktörzstől kezdve az egész növény elrohadhat.


Az Anubiasok alapvetően nem igénylik a tápozást. Ha nincs más növényed, akkor csak nagyon óvatosan szabad ezzel próbálkozni.

2012. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem is tápozol én a többi válaszolónak ajánlom azt a 2 fajtát nagyon hatékonyak hetente kell vágnom a növényeket mert ki kandikálnak a vízből pedig majdnem 1 méter magas kis híján.
2012. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!