Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hirtelen halál vízcsere után?

Hirtelen halál vízcsere után?

Figyelt kérdés

Vasárnap délután megejtettem a szokásos heti takarítást az akváriumban és fogalmam sincs mi történt, de másnap reggelre az egyik mollym meghalt és a másik is eléggé rosszul lett. Utóbbi tegnap egész napra elbújt egy kerámia díszben, ma reggelre jött csak elő, de az akvárium sarkába húzódva lapult. Szerencsére mire ma hazajöttem már teljesen rendbe jött, ugyanúgy viselkedett mint korábban és evett is. Nem értem mi történhetett, mindent ugyanúgy csináltam mint máskor. Először arra gondoltam talán a vízben lehetett valami vegyszer, vagy klór maradvány, mert most egy kicsit kevesebbet állt a víz (máskor este veszek vizet és másnap délelőtt van a takarítás, most azonban reggel vettem vizet és késő délután takarítottam). Ugyanakkor a többi halnak kutya baja se lett és a másik, ivadék guppikat tartalmazó akváriumba is ugyanezt a vizet tettem és nekik se lett semmi bajuk. Tippek, hogy mit szúrhattam el, vagy mi történhetett?


PS: a két mollynak a vízcsere előtt semmi baja sem volt!



2012. máj. 1. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Túl nagy lehetett a különbség a két vízparaméter közt és hirtelen sokat cseréltél, gondolom.
2012. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb 20%-t cseréltem.
2012. máj. 1. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor passz. Talán valaki beleszórt véletlenül egy kis mosóport.
2012. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!