Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcsere gyakorisága? (külső...

Vízcsere gyakorisága? (külső szűrővel)

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes akváriumom, egy Eheim 2213 szűri, 7 neon és 6 ékfoltos razbóra társaságában. Sok növény és 30W fény, tündérhínár, anubias, valisneria fajok.

Nagyon szép tiszta a víz olyannyira hogy semmi úszó kosz nincs benne, csapvíz áttetsző. Nincs szaga színe.

Kérdésem hogy milyen gyakran cseréljem a vizet? Nem értem rá a hétvégén és elmaradt a vízcsre de előtte meg kicsit hamarabb volt szóval 12-3 napot volt benne a víz a szokásos 30% csere nélkül. Most sincs semmi kosz, vagy szín szag, csak egy kis mulm de azt meg porszívózgatom vízcserekor. Szóval kell a heti csere? Tesztel még nem néztem értékeket.

Köszönöm.


2012. ápr. 16. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt soha. Csinálsz egy vízcserét most, aztán egy hét mulva megint.
2012. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Külső szűrővel szerintem kibír ám 2 hetet nyugodtan.
2012. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Oké, hogy külső szűrő, viszont nem túl nagy teljesítményű, és a szűrőtöltet sem mindegy. Ráadásul 54 literbe nincs nagy vízmennyiség, így kell a heti 30%. Nagyobb vízmennyiségnél, ebből adódóan nagyobb akváriumnál (300 litertől felfelé) szokták eltolni a vízcseréket.
2012. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, csak gondoltam megkérdezem.
2012. ápr. 17. 06:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Lustaságból néha én sem cserélek hetente vizet, de attól még kéne :D
2012. ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
A vízcsere és a szűrés teljesítménye alig függ össze. A szűrés az ammóniát alakítja nitrátig. De a nitrátnál megáll a folyamat, mert az oxigénmentes környezetben bomlik le. A szűrőben pedig oxigéndús környezet van, mert az ammónia lebontásához meg az kell. Ebből következik, hogy a nitrát nem tűnik el magától az akváriumból, illetve csak az a része, amit a növények felhasználnak és az a kevés, amit a kósza oxigénmentes élőhelyek baktériumai lebontanak. Vizet azért kell cserélni, hogy a nitráttól megszabadulj. Ha ritkább vízcserét szeretnél, mint a heti, azt megteheted, de akkor mérni kell a nitrátot. 30 mg/liter fölé semmiképpen sem szabad mennie.
2012. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!