Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van otthon afrikai csigátok...

Ha van otthon afrikai csigátok, mi a kedvenc kajája, és mi az amit a leginkább nem szeret?

Figyelt kérdés

Nekem egy hete van két pici csigám,és eddig azt tapasztaltam,hogy az almát nem igazán szeretik,de a főtt fejtett babot nagyon szeretik! :) Eddig reggeltől estig elbújtak,most 12:00-ig a babon volt az egyik! :)

Persze a szépia is fogy 1000-rel! :)


2012. márc. 6. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És milyen fajták? :) nekem iredalei meg reticulata van együtt, és most elvileg kapok majd egy immaculatát melléjük. :D

Amúgy kedvenc eleségek: reteklevél, áztatott keksz (ilyet csak ritkán kapnak), sonka, párizsi, sajt (leginkább a trappista), paradicsom, uborka, banán, saláta, petrezselyem, görögdinnye, tejföl, joghurt...mindenfélével kísérletezem, amit szabad adni nekik :D

a narancsot, mandarint soha nem eszik, az almát/barackot se mindig, karalábéra, káposztára meg brokkolira is eléggé fintorogtak :D

A szépián kívül szoktam adni tört tojáshéjat, na azt imádják. Hirtelen ennyi. :D

2012. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen fajta? Hát ennyire nem vagyok még okos! :D Úgy kaptam barátnőmtől! Megkérdezte kell-e,és mondtam,hoyg szeretnék! De azt nem tudom pontosan milyen fajta lehet! :( Azt meg nem tudtam,hogy tejterméket is esznek,meg párizsit... :D Csak a zöldség-gyümölcsről hallottam! :) De ha már itt vagy,segíts nekem abban,hogy szerinted a lucerna nem mérgező nekik?
2012. márc. 7. 21:33
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja,és a tojáshéjból hogy szeded ki azt a hártyát ami benne van? Úgy tudom azt ki kell szedni!
2012. márc. 7. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:

A tojásból én annyira szoktam kiszedni, amennyire tudom, szokott maradni rajta. Eddig nem lett bajuk. Amúgy azt kihagytam, hogy a főtt tojást is nagyon szeretik. :)

A lucernát most így konkrétan nem tudom, de azt hiszem vannak olyan gabonafélék, amiknek vízvisszatartó hatásuk van, és nem szabad adni, tésztát se szabad. Én még ilyesmit nem adtam nekik, csak tört szotyit.

2012. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Tegnap megtapasztaltam,hogy a banánt kimondottan utálják! :( Hozzá sem nyúltak! :(
2012. márc. 9. 19:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, ízlések és...:D De amúgy ne add fel, mert amit egyszer nem esznek meg, azt máskor lehet hogy megeszik. Legalábbis az enyémeknél így működik :)
2012. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy csomót olvastam róluk,és megdöbbentem,hogy megeszik a csalánt,az akácfa virágot,a rózsa szirmot,a citromfüvet,a borsmentalevelet... Hihetetlen! Ezek maradtak meg,ezek vannak otthon,vagy a közelben! :) Ja,és a papsajtot is,gondolom a levelét inkább! :) Tök jó! :) Ma de. salátát kaptak,már alig várom,hogy haza érjek,és spricceljek nekik,olyan édesek,másznak a vizcseppekre az üveg falán! :) Du-os vagyok,ilyenkor de.etetek,és mindig este párásítok! :) Majd szeretnék venni nekik ananászt,kiváncsi vagyok arra mit lépnek! :)
2012. márc. 9. 21:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Húú mennyi kajaötlet :D Erről eszembe jutott, hogy enyémek a hibiszkusz levelet is eszegették, az is ehető növény. Létezik egy, azt hiszem szamárbogáncs nevű szúrós növény is, azért régen az éti csigáim (akkor még olyat tartottam) megvadultak, szanaszét rágták. :D
2012. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az ananász nem jó,hamar penészes lesz,ezt kitapasztaltam! Viszont az avokádót imádják,azt nagyon eszik,meg a tiszta vízben főtt répát! Hát azért is meg vannak veszve! :) Azt a szamár bökőset nem ismerem! Csak a bogáncsot! :D Ja,és a kaliforniai paprikát is eszegetik! Ma diót fogok nekik adni! :)
2012. márc. 20. 20:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg azóta lett egy harmadik csigám :) Még csak egy hete van nálam, de máris látom, hogy nőtt. Télleg, mintha valami szteroidokkal kezelném a csigákat, olyan gyorsan nőnek nálam :D most, hogy írtad, avokádót én is adtam már nekik, de annyira nem ették. Tegnap többek közt igazi házi sajtot kaptak, alig van jó dolguk. :)
2012. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!