Ilyet tapasztaltatok már?
Ilyet már hallottam mástól is az aquael fan mini-vel kapcsolatban, de nekem még nem volt olyan szűrőm.
Nekem eggyel nagyobb van, aquael Fan-1 plus és az az 1 centis ivadékhalakat sem szívta be. Meg van elite mini szűrőm, az szintén nem szívott még be senkit.
Volt egy másik szűrőm, sajnos nem tudom a nevét mert kidobtam. 2300 Ft-os olcsó szűrő, 400 L/órás körüli. Annak a víznyomás állító potija mellett volt egy rés, ahova egyszer 2db 1 centis még bébi normani halam beszorult. Az egyik még élt, nézett kifelé és mozgott, de nem tudtuk kiszedni sehogy. Hiába szedtük szét a szűrőt. Ez úgy beleszorult. És barátom próbálta kiszedni, de végül mire sikerült, addigra megdöglött a hal. Azt a szűrőt többé nem használtam melléjük, hanem csak nagyobb halak mellé, de ez amúgyis egy borzasztó hangos kis szűrő volt, és hamar be is döglött, végül kidobtam.
Két dolgot nem értek...
1. Hogy szív be egy ilyen szűrő egy 4 centis dániót, mikor egy garnélát sem tud? (Nálam rajta bogarásznak).
2. Mit keres egy dániós akváriumban egy fan mini? Nekik minimum 50-80 liter kell, ekkora akváriumba pedig 260 l/ó még az elmegy kategóriát sem súrolja (a 2cm*2cm*5cm szivacsról nem is beszélve...)
Annyit tudok elképzelni, hogy a rossz vízminőség miatt menekülnek és pusztulnak a halak, és felül, a nyomórészen keresztül jutottak a szűrőbe.
Ugye megvan legalább 50 liter az akvárium és csinálsz hetente 30% vízcserét?
Nem értem. Pontosan ezt a szűrőtípust használom már jó pár éve. Fizikai képtelenség, hogy egy több centis hal beleférjen. Eleve van egy műanyag háza, aminek az elején rács van, pár mm-es térközökkel. Ezen csak az újszülött kisgarnélák képesek bemászni, meg legfeljebb a friss ivadékok. Ha a műanyag házat leveszi az ember, akkor szivacs van alatta amit egy szintén sűrű rácsos gerinc tart a helyén. A beszívó oldalon legfeljebb akkor van lég nagy rés, ha szivacs meg minden nélkül üzemelteted, kvázi vízpumpaként. De akkor meg semmi értelme az egésznek.
Illetve a kifolyó oldalon próbál beúszni pár hülye hal, pl. a kis ancik imádnak ezzel kísérletezni. Olyankor elzárják a víz útját, az meg a levegőcsövön megy ki az akvárium mellé. De szerintem vízárammal szemben nem sok esélye van semmilyen halnak ténylegesen bejutni a szerkentyűbe.
Vízárammal szembe a kis ancik be tudnak úszni, (főleg ha jól beállt a szűrő) mert odaszippantják magukat, és úgy könnyebb. Nekem már darálta meg kis anci fejét ilyen szűrő, csak nagyobb fajta.
Amúgy én is rossz vízminőségre gyanakszom, 2 okból.
1: egészséges halat kizárt, hogy be tudjon szívni egy szűrő. (én beszívásként értelmeztem, tehát alul került bele) Legyengült, beteg, mérgezett hal lehet olyan gyenge, hogy ne tudjon ellenállni, illetve furán is viselkednek olyankor, sokkal bújkálósabbak, lehet rá is segített, hogy bekerüljön.
2: Nem egyszer tartottam már dániókat, és igaz, hogy lentebbi rétegekben is voltak halak, de dániót, nem láttam még az aljzattól 5 cm-re.
A felszíntől 5 cm-re inkább, de onnan egy cunami se szippantja őket le az akvárium aljába. Tehát visszatértünk a betegség/mérgezés tünetekhez, amikor össze-vissza kolbászolnak, meg az aljzaton agonizálnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!