Eheim biopower 240 érdemes megvenni egy 170litereshez?
Elég drága, de jobb kiképzésű, mint a sima aquaball.
Hogy mekkorához ajánlják, az annyira mindegy, hogy elolvasni sem érdemes.
Megvenni... hát végülis elég jó szűrő, de azért csodák nincsenek. Akárhogy is raknak össze egy belső szűrőt, nem helyettesít egy 4-5 literes külsőt. Szóval egy alap szűrőnek, meg vízforgatásnak biztos jó, a szűrőfelület viszont még úgy sem biztos hogy elég, hogy ennél nagyobbat nem igen találsz. Szerintem kevés lesz a biológiai szűrésed. Én inkább vennék 2 olcsóbbat.
Létezik 1100 liter/ órás belső szűrő, ami olyan, mint egy powerhead, de lehet rá sorba kötni több kis szűrőtartályt.
Egyenként lehet venni hozzá tartályokat. Majd megkérdem mi a neve, mert az aránylag olcsó volt és jónak tűnt, habár én nem próbáltam ki, csak láttam boltban.
Szia! Önmagában kevés lesz, viszont sokkal jobban jársz vele, mint az Eheim-el. Egy belső szűrő parányi tartályát nem lehet egy ekkora vödörhöz hasonlítani. Ehhez még szükséged lesz egy olcsóbb belső szűrőre, ami segít a vízkörforgásban. A 900 l/h-ás szűrővel nem biztos, hogy elég lesz a vízáram. Éppen ezért a szűrővattát nem ajánlatos használni, amíg egyedül dolgozik a szűrő (inkább durvább szerkezetű szivacsot), valamint ehhez még szükséged lesz biológiai töltetre. Ilyenből viszont megéri minőségire befektetni, különben hiába veszed meg a külső szűrőt. Javaslat: 1-2 liter Siporax (az akváriumplusnál a legolcsóbb, kimérve 2 000 Ft/l), a maradék helyet pedig kitöltheted valami olcsóbbal is, pl. lávakő, vagy ideiglenesen bioball (bár ez utóbbi nem igazán alkalmas biológiai szűrésre). Sokan használják a gégecsövet is (fel kell vágni 1 cm-es darabkákra). A szűrőanyagokról ebben az e-book-ban bővebben olvashatsz:
én ismerek olyat aki 240 litert is jól megszűr ezzel a szűrővel már 7 éve probléma nélkül, ezért linkeltem, csak kell bele még 2-3 liter siporax és valami gagyi kerámiagyűrű az aljára ami felfogja a nagy koszokat hogy ne a sipo tömítődjön el vele. de ha úgy érzed hogy neked nem elég akkor vehetsz még egy belsőt is de nem feltétlen kell, csak a beszívó csövet ne az egyik sarokba tedd, hanem a hátsó üveg közepébe az aljzathoz közel és ne esőztetőt használj és az egyik oldalsó üvegről nyomja be a szűrő a vizet az akvárium közepe felé, de ez csak akkor ha nem akarsz belső szűrőt.
20000-nél kicsit több lesz szűrőanyaggal, postaköltséggel de jobban megéri mint a belső és annak is van postaköltsége.
Szerintem pedig az esőzetővel jobban meg tudod forgatni a vizet, mert nem egy bizonyos ponton áramlik a víz az akvárium vizébe. A szívócsövet sem középre tenném, hanem az akvárium másik végébe az esőztetőhöz képest. Az olcsó kerámia jó lesz ülepítőnek.
Erre a 240 literes akváriumra befizetnék. A Serafil 900 beüzemelve (csövek, töltet) legjobb esetben is 450 liter per órát tud. Kíváncsi lennék, hogy lehet ezzel 200 liter vizet megforgatni belső szűrő nélkül, úgy, hogy se alga, se vízelszíneződés.
nem azt kérdeztem hogy elhiszed-e és azért írtam ezt az elrendezést mert abban a 240 literes akváriumban is így van.
7 éve hibátlanul megy betegség nélkül és a szűrőnek sem volt hibája. Hal is van benne bőven vagy 20 neon 10 guppi cápamárna plekó anci gurámi és még vagy 3 csapathal amit nem ismerek de 10-10-10 legalább van és páncélos harcsák.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!