Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Bettám megkergült! Mit...

A Bettám megkergült! Mit tegyek? Segítség!

Figyelt kérdés

A Bettám egész nap az akvárium jobboldali üvegtáblájának dörgölőzve úszkál fel-alá. Etetésen kívül csak nagyon ritkán távolodik el a faltól.

Arra gondoltam, hogy talán a tükörképét látja, és folyton az "ellenséges hímet" üldözi, de mikor az akvárium elé tükröt raktam, teljesen más volt a reakciója, mint tükör nélkül (a tipikus magatartás ha hímet lát).

Arra is gondoltam, hogy talán a fűtőszál hője vonzza (ott van a jobb oldalon). Mivel más halak is vannak az akváriumban, kénytelen vagyok a számára legalacsonyabb, 25°C-on tartani a hőmérsékletet.

Lehet, hogy a szűrő áramlása túl erős neki (szűrő a bal oldalon)? Pedig kezdetben örömmel vadászott a belőle kiáradó buborékokra.

Kérlek segítsetek!


2009. jún. 4. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ezt csinálja.nem hiszem h ez lenne a baja mert nálam 26 fokon van a hő,és elvileg az az ideális nekik.Sztem semmi ház,de ha még isvan vmi akkor lehet hogy valami viszkető dolog és ezért dörgölőzik.Az én hímem amugy a tükörre se nyitja ki az úszóit...:(Semit nem csinál rá,csak a kopoltyuját nyitja ki.
2009. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a kommentet! Kicsit megnyugtatott, hogy a Bettám hóbortja nem egyedi. :) Még mindig a kedvenc helyén bóklászik... csak az zavar hogy emiatt nem lehet látni, milyen szép is valójában.

A dörgölőzés talán rossz szóhasználat volt, inkább csak nagyon közel úszik az üveghez. Néha a Plattijaim is csatlakoznak hozzá, csak őket nem köti le sokáig a dolog. :D

2009. jún. 5. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Most, hogy visszaemlékezek, tényleg, ilyet az enyém is csinált :) A tükörre viszont semmit sem reagált :D Lusta kis dög volt :)))
2009. nov. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!