Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez még mindig a nitritmérgezés...

Ez még mindig a nitritmérgezés lenne?

Figyelt kérdés

3 hónapja bevörösödött a dánióim kopoltyúja, és magas volt a nitrit szint. Akkor minden nap cseréltem 30% vizet, kb. egy hétig, és ment a levegőztető is.

Olvastam, hogy hónapokba telhet a regenerálódásuk. Ez igaz?

Azóta folyamatosan hullottak el a galaxyk. Most van még 4, egyiknek alig van színe, a kopoltyúja még mindig pirosas. A másik 3 nagyon szép sötétkék és pöttyös, ahogy lenniük kell.


Ez még mindig a nitritmérgezés hatása lenne azon az egy szerencsétlenen?


A vizet azóta is minden héten tesztelem, és nincs vele probléma.


3 hónapja én hibáztam, mert úgy tűnik sok volt hirtelen plusz 8 hal (de expon vettem őket és ott nem lehet várni).


De most már tényleg nem értem mi lehet a baj, én tényleg megteszek mindent, és mégis így pusztulnak a halak :(


Természetesen újakat nem vettem bele, most 9 dánió van bent.


2012. febr. 16. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
önts bele egy kis ioncserélt vizet, hogy lágyabb legyen a vizük
2012. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A víz keménységet is megmérhetnéd. 350Ft neptun teszt
2012. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
van arra is tesztem, és lágyítom is ozmó vízzel
2012. febr. 16. 12:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Hm. Akkor nincs tippem, hogy mi a bajuk.
2012. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért furcsa, mert galaxyt 20 literben is tartottam fél évig, csak 5db volt benne és nem döglöttek meg. Ilyen heti 30%-os vízcserével, akkor még a negyede ioncserélt víz volt, a többi csapvíz, úgy csináltam.


Most meg 200 literbe tartom őket, már van nekem is ozmo szűrőm és kicsit több hal van. Volt közben hogy néhány maculatus halam lefogyott és be voltam ilyedve, hogy nem e tuberkolózisuk van, de gőzöm sincs mi volt, mert a galaxik és a többi hal nem dölgött meg. Azóta nem vettem több maculatust. A maradék halakkal meg nincs semmi gond.


Nálam 10NK-s víz volt sokáig, most meg 6 NK. Elég alul van telepítve az akvárium, hal nincs benne túl sok, jó ha olyan 20db, viszont garnélák vannak elég sokan. Azt nem tudom megszámolni. És jó ideje nem pusztult el senki.


Szóval nekem csak a maculatusok voltak ilyen gyatra gyengék, és nem jöttem hogy mi bajuk volt.

2012. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Többi halnak egyébként semmi baja nincs (5 leopárd dánióval vannak együtt). Azt tudom, hogy a galaxyk érzékenyebbek, de hogy ennyire?
2012. febr. 16. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, mert lágy vízbe azért szokták bírni.

És az a poén, hogyén is velső körben mikor vettem őket, nem is tenyésztettek voltak, hanem csak vadonfogottak. Az első 2-3 hónapban nem akarták megenni a száraz kaját, csak az élő vizibolhát, meg az artemia sórákot ették. Aztán rákattantak valahogy a garnéla kajára, "shrimps natural", és azt most is úgy szeretik, meg szoktam beszórni még sera vipan babít is, me még valami Fix, nemtudom mit, bébihaltápot.

2012. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sok a hiba a szövegben, de siettem, bocsi
2012. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!