Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mattenfilter mögé mekkora...

Mattenfilter mögé mekkora szivattyút tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig oldalpolcos szűrőakváriumot használtam de most átáltam a mattenfilterre.Leválasztottam vele az akvárium egyik oldalát 10cm-t hagytam a szivattyúnak +5cm vastag a szivacs így 15cm vettem el az akvárium hosszából.Így is maradt azért 105x60x45cm a halaknak. A kérdésem az lenne,hogy mekkora szivattyút kéne használnom ehhez a szűrőfelülethez? Pillanatnyilag egy 600l/órás van de ezt nagyon kevésnek találom:(

2012. febr. 12. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, akkor 300 liter körüli eredetileg az akváriumod. Legalább egy 2000 liter/órás szivattyúval kellene próbálkoznod.
2012. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hány "liternyi" szűrőanyag van benne? melyik sűrűségű a szivacs? nagy lyukacsok? közepes? sűrű?
2012. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tennék még a 600l/h-s mellé egy 1000-1500 l/h-st is! egyszerre menne!
2012. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Közepes sűrűségű a szivacs és van még mögötte 1liternyi siporax ennyi.Köszi a válaszokat sejtettem,hogy ez így kevés de remélem kibírja addig amíg meg lesz a nagyobb szivattyú(ravaló:)
2012. febr. 12. 14:35
 5/5 anonim ***** válasza:
kibírja, csak nem biztos, h szép tiszta lesz a vized szemre! biológialiag a lassú forgatás is megfelelő egy ekkora felületen, szóval amiatt ne aggódj, hogy a vízminőség ne lenne jó, max "koszos" lesz addig a vized szemre
2012. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!