Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek újra kezdjem?

Szerintetek újra kezdjem?

Figyelt kérdés

ez az akváriumom:38,5 literes

[link]

Dekoráció:

-van benne 5db vasfa(2-re rá van nőve a jávai moha)

-nagyon sok jávai moha

-egy nagy kő (a képen látszódik)

-fehér akvárium kavics

Állatok:

-4 guppi + 4 bébi (1 hím 3 nőstény)

-kb 20 RC

-1 almacsiga

-nagyon sok piros postakürt csiga


Múltkor feltettem egy kérdést hogy milyen lett... aztán eltöprengtem... és arra jutottam, hogy nem tetszik nekem így.


a bajom vele pl. az hogy

-fehér az alajzat

-a moha csak így "szállingózik" a fadarabok közt

-szeretnék más növényeket is

-meguntam a guppikat

-és a dekoráció nem tetszik így


-jahh amúgy 400l/h-szűrő

-60w-os világítás


2012. febr. 4. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik így, de ha neked nem, akkor nyugodtan átrendezheted, úgy, hogy a halakat, garnélákat, csigákat átteszed egy akváriumvízzel teli vödörbe. Amúgy az almacsigának több hely kéne és ha tényleg olyan sok van a postakürt csigából, akkor szedj ki belőle. Nincs olyan, hogy megununk egy állatot és "kidobjuk", remélem el akarod ajándékozni. Biztos, hogy 60w a világításod? Majdnem 2w/liter. A mohán tényleg ritkíthatnál. Ilyen világítás mellett (ha tényleg ilyen), csoda, hogy még nem algásodtál be. Ilyen fénnyel nagyon sok szép növényt lehet tartani.
2012. febr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
OFF: az első videót csak azért rakta ki, mert gondolom ő töltötte fel YT-re (02.03-án) és kevés a nézettsége. :D
2012. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem kidobni akarom a guppikat... csak most már 2 éve őket nézem... és más halakat is szeretnék:)

arra gondoltam hogy az akvarista.hu-n elajándékozom őket valakinek

2012. febr. 4. 09:10
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
A vizipáfrány szépen mutat a jávai mohán és leültetned sem kell, csak rátenni. A talajra elég ráönteni egy réteget a neked tetsző anyagból, pár gömbalga is jól mutatna, esetleg májmohát is kötözhetsz a magasabb fákra, szépen mutatna a sötétzöld környezetben. Az állatokat pedig elcserélheted, elajándékozhatod. Ezt csak azért írtam, hogy nem fontos újra kezdeni, elég csak kicsit átalakítani.
2012. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mohát nem adod el?megvenném
2012. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hááát nem az összeset
2012. febr. 4. 10:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha az a bajod, hogy a moha szállingózik, mért nem kötöd damillal a fához? Szerintem nem néz ki rosszul. Én talán a talajt lecserélném feketére, és pakolnék bele másfajta növényt is, valamit vennék, amit lehet kapni, de most így nem tudom milyen néz ne ki jól benne.
2012. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!