Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell etetni a rákot?...

Hogy kell etetni a rákot? Meddig bírja víz nélkül? Milyen fajta rák?

Figyelt kérdés

Ő az: [link]


1 hétig nekem kell vigyázni egy ismerősöm rákjára. Ideadta a kajáját is, ilyen: [link]


Mondta, hogy naponta egy korongot adjak neki. De azt csak simán dobjam be neki? Vagy oda kell neki adni a szájához?


Van teteje az akváriumának, éjjel mégis valami neszre ébredtem, és azt láttam, hogy a tető el van tolva, a rák meg az asztal alatt a földön mászkált. Kimászott és leesett az aszalról. Szerencsére nem lett baja, és időben felébredtem, hogy visszategyem, és tettem egy nehezéket az üveg tetejére. Meddig bírják víz nélkül? Ha nem ébredek fel, reggelre annyi lett volna neki?

Aztán még éjjel 2x megnéztem, és az üveg résén nyúlkált ki a lábaival... Miért akar ennyire kijönni? De szerencsére már nem tudta elmozdítani a tetőt...


2012. jan. 21. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint egy homár.
2012. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak simán be kell dobni a kaját.

A tetőt súlyozd le valamivel!

A szűrő állandóan menjen éjjel-nappal, mert a rossz vízminőség miatt is menekülhet.

2012. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem mondott pontos menetet az etetésről, akkor elég ha csak bedobod neki,majd ő tudja mit kell azzal csinálni :)


Egyébként mekkora az akvárium?Van szűrés, stb?

Lehet hogy csak felfedezni akart:) Esetleg pl madzag vagy valami magasabb dolog amiről ki tud mászni, azt arrébb kéne tenni vagy csinálni vele valamit. A Tetőn vannak apró lyukak? Azért kérdezem, hogy a levegő tud-e szellőzni kicsit,mert ha nem akkor lehet h a rák fulladozik(,ez esetben egy kis rést hagyni nem árt).

2012. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van szűrője, és levegőztetője az akváriumban. Amúgy az aksi elég kicsi, olyan 10 liter körül lehet ránézésre, de nem értek hozzá különösen...
2012. jan. 21. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem valami Procambarus féle lehet.10liter az kevés.

Én legalább egy 54literesben tartanám,ami lehet h így is kevés plusz másik ilyen rákkal h legyen társasága.


Itt 80l körülit ír :S

[link]


Itt egy magyar oldal,mondjuk ez kék rák:

[link]


Megemlítheted ismerősödnek, hogy kicsi az akvárium.De nem biztos, hogy ez tetszene a gazdájának. Bár jobb lenne az állatnak

2012. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyjából 70 literben kéne tartani hogy jobban érezze magát. Ugyan egy 20 literben sem döglik meg, de ott alig tud mászkálni és azért akar mindig meglógni. Kirakhatod egy tiszta lavórba is sétálni, ha figyeled közben, csak hogy legyen neki valami action és ne unatkozzon.

Talajnak viszont jobb lenne az akváriumba homok, mert ezek nagyon szeretnek ásni. Van itt egy két videó hasonló kaliberű rákokról:

[link]

[link]

2012. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem az én rákom, nem is nagyon érdekel, hogyan kell vagy kellene tartani, engem az érdekel, hogy mire visszajönnek az ismerőseim, még életben legyen, ezért nagyon kérlek titeket, arra válaszoljatok, amit kérdeztem, a többivel nem tudok mit kezdeni, én se nagyobb helyet, se más aljzatot nem tudok, és nem is akarok neki biztosítani...
2012. jan. 21. 12:35
 8/10 anonim ***** válasza:
A kaját meg fogja találni. Úgy add neki oda hogy lássa azt ahogy leesik a víz aljára. Szűrő kikapcsolásával szoktam összekötni ezt a dolgot. Így ha kikapcsolom a szűrőt tudják hogy figyelni köll mert kaja lössz. Fém pálcára szoktam a karikát felhúzni ( AWI hegesztőpálca ) így irányítani tudom hogy hová esik. Persze a szűrő sodrásába semmiképp sem, mert visszakapcsolnám a szűrőt akkor a víz elfújja. Volt már hogy a víz magával ragadta és a rák utána szaladt. Légy türelmes mert nem fog azonnal odamenni a kajához. Tényleg pici neki a hely. Én 2 törpe tarisznyarákot tartok 30*40 es helyen, de már tervezem én is a nagyobb helyet nekik.
2012. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja hogy meddig bírja víz nélkül. Néhány órát tuti kibír.
2012. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
Ez egy Procambarus clarkii avagy louisianai vörös rák. Néhány órát kibír víz nélkül párás helyen, de egy éjszaka alatt simán elpatkol. Szerencséd volt, hogy észrevetted. Azért akar szökni, mert egy ilyen kis élettérben lehetetlen fenntartani a jó vízminőséget, és menekülni akar a mérgező közegből. A kaját megtalálja magától, a természetben sem repül a szájába.
2012. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!