Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ez a növénnyel?

Miért van ez a növénnyel?

Figyelt kérdés
Van egy 10 literes akváriumom, és abban eddig csak 1 sziámi harci hal volt(most kaptam mellé egy zebra csíkos halat is), és egy vízi növény, amit a halas boltban vettünk, 1 már tönkre ment, az elsőnek a levelei kezdtek átlátszóak lenni, majd el mállott, 2 hete vettem egy másikat, azon fekete színű bevonatos kosz volt, és a szára kezdett elmállani, most el is tört mikor le akartam mosni. Amúgy rakok a vízbe 25 csepp metilénkéket és antiklórt. És van benne egy vízmelegítő ami be van állítva 23 fokra. Miért megy tönkre a növény?
2012. jan. 14. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hiány tünet. Hogy táp nincs e, vagy valami gátolja a felszívódást, azt nem lehet tudni.


(Egyébként elszomorítóan sok hibát csinálsz, hálás dolog lenne egy kis szakirodalom.)

2012. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Daphina ***** válasza:

30liter alatt NEM tarthatsz halat!!!

Metilénkékkel és az antiklórral is csak ártassz a halaknak.

Talán tanulj meg olvasni, aztán kezdj bele valamibe!!!

2012. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert amit csak lehet, rosszul csinálsz. Ez így állatkínzás.

30 liter alatt nem tartható gerinces állat, a bettádnak 3X ekkora akváriumra van szüksége az életben maradáshoz. Itt lassú halál vár rá. Szűrőd van legalább? Kétlem...

A zebrákból minimum 8at kell tartani és 60 liter a legkisebb hely, ahol életben marad.

A növényeknek világítás kellene, gondolom az sincs.

A metiléinkék pedig MÉREG! Betegség esetén használható, akkor is csak óvatosan.

A 23 fok pedig kevés 26 kell a bettának.


Kérlek azonnal hagyd abba ezt az értelmetlen állatkínzást. Tarts ekkora helyen egy botsáskát. Azért fogalmaztam ennyire finoman, mert gondolom nagyon fiatal vagy még. Olvass kérlek többet, mert nagyon felháborító, amit csinálsz.

2012. jan. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Olvasásommal semmi baj nincsen köszönöm :D Nem magamtól találtam ki ezeket, hanem a hal boltban adták a kezembe, hogy ezt így kell csinálni... Hiszek annak, aki egy ilyen üzletben dolgozik! Ha már valamit rosszul csinálok, akkor szeretném tudni, hogy mi az!!!!

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 14. 16:47
 5/14 A kérdező kommentje:
3. válaszoló köszönöm szépen a választ! Tényleg a halas boltban nekem így mondták, én sem szeretnék bajt neki, hisz ez a 2 db hal az össz háziállatom! utánuk olvasok, hogy mit kell csinálni, de ezek után kérlek adjatok tanácsokat is!
2012. jan. 14. 16:50
 6/14 Platypus ***** válasza:
A halas boltban csúnyán átvertek, konkrétan állatkínzásra vettek rá, a törvény szerint. A metilinkék egy réztartalmú gyógyszer, ami állandó használat mellett megöli a halakat és a növényeket is, a lebontó baktériumokról nem is beszélve, amik egészségesen tartanák a vizet. Nagyon szerencsés vagy, hogy még csak a növényednek van baja. A gyors pusztulás alapján tündérhínár, ami a legolcsóbb akváriumi növény, de a legnehezebben tarthatóak között van. Nagyon erős világítás és tápozás kéne neki. De először a halaidnak kéne élhető helyet biztosítani, és utána ráérsz a növényproblémán agyalni. Az Anubias például jó növény lenne neked.
2012. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hétfőn veszek nagyobb akváriumot, meg egy szűrőt, és többet nem rakok a vízbe metilénkéket és antiklórt sem. Meg egy levegőztetőt is. A zebra csíkos halam gén kezelt, rózsaszín és ugyan olyan színűeket vegyek vagy ha esetleg nem találok ugyan olyant vehetek másik színűt is?
2012. jan. 14. 17:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jobb belátásra bírtunk, a kérdezők ilyenkor általában megsértődnek és elmennek.


Ha a zebrákat meg akarod tartani, minimum 54 literes szettet vegyél, de 60-70 liter lenne az igazi. Szűrő legyen, levegőztető felesleges.

Ne rózsaszínt vegyél hanem természetes zebrát vagy leopárdot, akár vegyesen is lehetnek. A kis rózsaszín majd hozzájuk csapódik, náluk nem okoz gondot a bőrszín:)

2012. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Platypus ***** válasza:

Antiklórt használhatsz, ez nem egy rossz vegyszer. A friss csapvízbe kell rakni vízcsere előtt, de ha a cserevizet állni hagyod, akkor fölösleges.


Halat egyelőre ne vegyél, egy új akváriumban előbb el kell szaporodnia a hasznos baciknak. Inkább vegyél baktériumkultúrát, hogy a meglévő két halad egészségét megőrizd. Pár hét múlva zebra és leopárd dániót vehetsz a pink mellé, ezek egy fajba tartoznak.


Ha van egy szűrőd, akkor nem kell külön levegőztető.

2012. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szeretném ha bajuk lenne, mert szeretem őket! Nekem ezt mondták, így gondoltam ők értenek hozzá, hittem nekik. Keresek majd egy könyvesboltban könyvet, hogy hogy is van ez. Furcsa volt mondjuk ebben a vásárlós részben, hogy olvastam neten, hogy a sziámi harci halnak kell vízmelegítő, mert a meleget szereti, de a halas boltban azt mondták nem kell, mert alkalmazkodó típus. De gondoltam veszek egyet gond nem lehet belőle, majd mikor legközelebb bementem, hogy vegyek a zebrának enni, akkor meséltem a nőnek, hogy vettem egy melegítőt, erre a válasza az volt, hogy nem is baj, ne hogy megfázzon, mert kell nekik... Először nem, aztán igen. nem gondoltam, hogy ilyen nagy butaságot csinálok!
2012. jan. 14. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!