Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a növények amiket felsoro...

Ezek a növények amiket felsorolok, melyiket szabad elásni, és melyiket nem? 3 cm magasan homok van, most szeretnék növényeket rendelni a vizinoveny.hu-ról!

Figyelt kérdés

Nos 2 61-cm neon cső van, az egyik az AQUA-GLO 24"/61 cm 20W T8, a másik NARVA 18W/010 daylight


Ezeket a növényeket szeretném:

[link] 1 db ilyenem van 1 már és szép,

[link] 1 db

[link] 1 db ilyenem volt, ez nagyon el tud terjedni, szinten szép.

[link] 1 db

[link] 1 db

[link] 1db

[link] 1 db

[link] 4 db

[link] 1 db


Mi a véleményetek? világítást, meg h melyiket lehet elásni 3 cm homokba melyiket nem?


2011. dec. 6. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó növényeket választottál, ezek nem túl fényigényesek és szépek. A fény szerintem elég lesz, de mekkora is az akvárium?. Nálam is ilyesmik vannak (kivéve anubias barteri). Hát a gömbmohát ne ásd be:) Amúgy úgy tudom, az anubiasokat sem érdemes eröltetni, mert nagyon sérülékeny a gyöktörzsük (annak soha nem szabad döld alatt lennie) Én az A. nana-t egy fára kötöztem damillal, úgy, hogy a gyökerei érjék a talajt. Az echinodorusnak hagyj sok helyet, mert bitang módon szét tud terebélyesedni. Én kéthavonta vágok le belőle vagy 5-10 tenyérnyi levelet, mert nem fér el, és nem hagy fényt a többi növénynek. Szóval a közvetlen közelébe ne ültess semmit.

Ültetés előtt vágd vissza a gyökereket 4-5cm-esre, úgy jó lesz.

2011. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, 100 literes!


Ezekből a 80%-a már volt nekem.. és tudom h szépek.. meg nőttek mindig, és leveleik jók, nem olyan amit h alak megdézsmálnak 2 nap alatt.. csak így mind egyszerre nincs a halas kereskedésbe, ezért állítottam össze innen..

2011. dec. 6. 21:12
 3/11 A kérdező kommentje:
akarok valami fa szerűséget én is, majd nézek halas kereskedésbe! így alagutas, csavar van benne, dekorációt..
2011. dec. 6. 21:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem kisebb az akvárium. Ebben az esetben, viszont a valisneria spirális határeset, de mondjuk 75 Ft-ért megér egy próbát. De amúgy biztos szép lesz.
2011. dec. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

(1; 2) Anubiast nem kell elásni, szabadon lógjon a gyökere a vízbe, esetleg kötöd egy vasfára.

(3) Hólyagoslevelűnek sztem tökmindegy, félig ásd el.

(4) Gömbmohát csak dobd be

(5; 6; 7) Criptokat és az Echinodorus-t ásd el rendesen

(8) A Valisneriát ásd el, majd húzkodd meg, hogy fél centit kilógjon a töve.

(9) Jávai mohát kötözd egy vasfára damillal

2011. dec. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nekem első amit linkeltem meg 3. az rohadt nagyra megnőtt, beterítette egész akváriumot, akkor minek vegyek több növényt? szerintem még így is sok ha elkezdenek nőni..


de köszi a válaszokat!

vasfa az milyen hogy néz ki? dísz hal kereskedésekbe lehet kapni?

2011. dec. 7. 03:15
 7/11 A kérdező kommentje:
világítás megfelelő mindegyikhez?
2011. dec. 7. 03:17
 8/11 A kérdező kommentje:

Már tudom mire gondolsz, hol lehet ilyet a legolcsóbban beszerezni?


Ezt ki kell főzni h ne szinezze a vizet, vagy mit javaolsz?

2011. dec. 7. 03:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nen kell ki főzni én csak le mostam alaposan. Álltalába így ömlesztve tároljáj és ...Ft/kg ha ügyesen kersgélsz ki foghatsz egêszen szêp darabokat.
2011. dec. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tökmindegy mit veszel, de szerintem ha túl sok féle növény van keverve az már nem is szép.


Én a nagy levelű növényeket nem annyira szeretem.

Én pl 5-6 tő anubias nana + nagyon sok jávai mohával teleraktam régen egy 90 literest és az pont elég volt bele.


De az anubias nanából nem vettem sokat, csak egy olyat, aminek volt sok levele, azt hagytam még egy ideig magában, aztán széjjelvágtam a gyökerét 6 felé késsel, minden darabon hagytam 3-5 kis levelet, és így kb fél év, vagy 1 év mulva már volt 6db bokor belőle.

2011. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!