Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom újraindítani az...

Hogyan tudom újraindítani az akváriumot?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve üzemeltem be egy 125 literes akváriumot. Ez az első akváriumom, ezért nagyon sokat foglalkoztam a témával, megpróbáltam akkor is, és azóta is mindent előírás szerint csinálni. Rendszeresen ellenőrzöm a vízminőséget, takarítom az akváriumot, cserélem a vizet, fűtök, szűrök levegőztetek, a javasolt szereket használom (Aquatan, Nitrivec, stb). Ennek ellenére az akvárium tele van barna algával, zöld fonalas algával, csigával, és folyamatosan pusztulnak a halaim, minden látható külső ok nélkül. Már szinte alig etetem őket, kaptak gyógyszereket gombák ellen, baktériumok ellen, még sincs változás. Teljesen tanácstalan vagyok, mit tehetnék még. Már csak az újraindítás jutott eszembe, de hogy tudom ezt úgy megtenni, hogy ne pusztítsam ki a hasznos baktériumokat, illetve a halakat. Segítsetek, hogy mentsem meg a maradék halamat!
2009. máj. 15. 13:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"Stresszmentes" vagyok. :-)

Az 5 percet kell egybevetni a 24 órával. Ezért mondom, hogy a tisztíás nem stressz.

A frontüveg törlését lehetőleg sötétben végzem, mert a gyors mozgás és nagy törlő tényleg zavarja őket.


Amit a Horn-Zsilinszky vagy a Pasaréti Gyula féle könyvekben olvasol, azt szentírásnak veheted. (Utóbbi könyve csak antikváriumban fellelhető, a H-ZS-t pedig már évtizedek óta kiadják és akvarista bibliának számít, biztos be lehet szerezni egy kis utánjárással.)


Én a heti 30%-os vízcsere híve vagyok.

18 akvárium nem tévedhet. :-)

2009. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!