Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom újraindítani az...

Hogyan tudom újraindítani az akváriumot?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve üzemeltem be egy 125 literes akváriumot. Ez az első akváriumom, ezért nagyon sokat foglalkoztam a témával, megpróbáltam akkor is, és azóta is mindent előírás szerint csinálni. Rendszeresen ellenőrzöm a vízminőséget, takarítom az akváriumot, cserélem a vizet, fűtök, szűrök levegőztetek, a javasolt szereket használom (Aquatan, Nitrivec, stb). Ennek ellenére az akvárium tele van barna algával, zöld fonalas algával, csigával, és folyamatosan pusztulnak a halaim, minden látható külső ok nélkül. Már szinte alig etetem őket, kaptak gyógyszereket gombák ellen, baktériumok ellen, még sincs változás. Teljesen tanácstalan vagyok, mit tehetnék még. Már csak az újraindítás jutott eszembe, de hogy tudom ezt úgy megtenni, hogy ne pusztítsam ki a hasznos baktériumokat, illetve a halakat. Segítsetek, hogy mentsem meg a maradék halamat!
2009. máj. 15. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni mit érzel.Jo szar lehet.A csigákkal ugy tudsz kezdeni valamit,hogy csigaölő szert raksz bele,de ezt meg kell ismételni egy pár nap mulva,mert a ég ki nem kelt petékre nem hat,ezért ha nem ismétled meg akkor ugyan ugy lesznek a csigák.A csigák mind elszaporodnak,kivéve bvalami zebra csiga vagy mi a neve.Én már utálom az összeset,de az uj növényekkel hoztam ebbe az aksiba is...Kézzel kiszedem meg csigairtoval védekezek.Amugy a lebontó baktériumok miazz nem akarod ujrainditani az aksit.Már mindegy azokértaggodni mert a különböző kezelések(gombák elleni szerek) kipusztitották nagyrészét ezeknek.Én ugy szabadultam csak meg a csigáktol,hogy mindent kifőztem,és ráment egy nap hogy a kavicsokbol kiszedtem a megfőtt csigákat.Ezek utéán van a serának az a filterstart vagy mi,azzal feléleszted a bacikat.Vagy akváriumstart vagy nemtom mi a neve.A barna alga az attol van hogy kevés a fény,a fonalas alga nem tudom mitöl van,desajnos nekem is van,nem tudok velük mit kezdeni.De ne kövesd el azt a hibát h már anyira akarsz a halaknak segiteni h mindig nyomsz a vízbe valamit ami hasznlhat nekik,aztán a végén már csak vegyszerben usznak.Amugy amikor sok volt a csigám nekem is majdnem az öszes halam meghalt,ezt megszüntetteem,és élnek.Kutya bajuk sincs.Lehet mert kevés kaját adsz nekik éhenhalnak,mert a csigák megeszik a kajájukat.Nekem már a döglött halaimat ugy kellett észrevennem,hogy csak egy nagy csigakupac volt az aksiba,mert mind rámozdult,hogy megegyék.Gusztustalan volt...Reméem segitettem vmit.Sztem fertötlenits mindent,kezd elölröl az aksit.
2009. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kzs ***** válasza:

Azt írod, hogy rendszeresen ellenőrzöd a víz minőségét, és mégis tele van algával, és csigával.

Valószínűnek tartom, hogy Aqutannal, Nitriveccel előkészített csapvizet használsz. Ugyanis az ilyen víz "melegágya" az algának, és szépen fejlődik benne a csiga is. Javaslom: OZMÓVIZET HASZNÁLJ (mégpedig úgy, hogy 2/3 rész Ozmóvíz, és 1/3 rész előkészített csapvíz).

Azért javaslom, mert - amennyiben előkészített csapvizet használsz (és szerintem igen) - nagy a valószínűsége a lúgmérgezésnek (a csapvíz PH-ja 9 is lehet), valamint a túlzott keménységnek (akár 25 feletti KH). Ettől függetlenül lehet tiszta az akvárium vize, de a mérgezés akkor is fenn áll.

A növényekkel vigyázz: a leggyorsabban így kerülhet be csiga: behurcolod a petéket a növénnyel, és az aksiban meg kikel. A csigapete így néz ki: ragadós, zselés átlátszó anyag (lehet benne látni az ikrákat). Különben Ozmóvízzel lágyított aksiban nehezebben élnek meg a csigák, mert alig-alig tudnak kalciumot felhalmozni a házuk építéséhez.

2009. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Az én akimban is vannak csigák (tornyosok, meg vmi barna), meg alga is kb. 3 fajta, de a halak egészségesek. Egyszer nekem is pusztultak, én is újraindítottam az akit. Mindent kiszedtem, lefertőtlenítettem, és a beteg halakat karanténoztam, amíg meg nem állt a pusztulás. Addig helyre állt az akiban az egyensúly, visszaraktam őket, és azóta jó.
2009. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok megint.Nem a csiga a baj,hanem a tul sok csiga.Ha már több százan vannak mennyi oxigént használnak...Meg mennyi bomlásterméket raknak a vízbe?...Szerintem ez is elég nagy gond lehet.
2009. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

2/3-ad ozmo-t ajánlani a víz tesztje és a halak ismerete nélkül balgaság. Budapesten én mindig 7-es közeli pH-t és 16-os keménységet mértem.

Csiga ellen legjobb a gömbhal, csak sajnos a legtöbb brakkvízi. De ha már úgyis elpusztult a legtöbb...

Újraindíás: A homokot ne mosd át nagyon és a víz egy részét is tartsd meg. (Persze ha magas benne az NHx, akkor...)

2009. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Én is így kezdtem.Mindent elolvastam,betartottam magyarul csesztettem a halakat.Én úgy gondolom,hogy a lehető legkevesebbet kell az akváriumHOZ az akváriumBA nyúlni.Nálam is volt tömeges halpusztulás,de nem indítottam újra.Gyógyszereztem,1-2 fokkal emeltem a hőmérsékletet,majd vizet cseréltem,semmi bajom.Vizet maximum 2 havonta cserélek,a szűrőt ritkán végszükség esetén tisztítom,mert mértékkel etetek.Csiga?Díszcsík!
2009. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Az előbbi vagyok.Én azt olvastam,hogy a darakor és sok más betegség kiváltója maga a stressz is lehet.Éppen ezért hagyni kell,hogy ez a kis életközösség maga oldja meg a problémáit és ha feltétlen szükséges,csak akkor beavatkozni.Lehet sok sporttársam nem ért velem egyet,de nekem bevált.
2009. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A stresszt nem a heti 5 perces vízcsere és szűrőtisztítás idézi elő, hanem a rossz körülmények. (kicsi/túltelepített akvárium, rossz társítás, rossz berendezés) Ha nagytesű sügerek küzé beteszel egy csapat fiatal guppit, akkor a sügerek megoldják a problémát...

Nem ártana tudni, hogy mennyi és milyen hal volt ebben a 125 literben és milyen volt a szűrés.

2009. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gyári Juwel akváriumszettem van, ezért gondolom a vílágítása, szűrése megfelelő. A víz kb. 25 fokos, PH semleges, 17-18 nk. Kb. havonta cserélem az egyharmadát, felforralt és Sera szerekkel előkezelt vízzel. Van 2-2 botia, gibiceps, corydoras, azonkívül egy pár darab guppi, platti, dánió.

És pontosan ez a legnagyobb problémám, ami az itteni válaszokból is látszik, hogy minden könyv mást ír, mindenki mást mond, és én kezdőként nem tudom kinek higgyek, mit csináljak.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, ha van ötletetek szívesen fogadom.

2009. máj. 17. 13:34
 10/11 anonim ***** válasza:
A"stresszes"vagyok:-)Szerintem igen is stressz a víz csere,a szűrő tisztítás és minden olyan tevékenység ami miatt az aksiba kell nyúlni.Ha csak az aksi külsejét tisztítom,már attól is teljesen"beparáznak" .Ők igen érzékeny kis lények-legalább is a többségük-a"para"pedig lerövidíti az életüket.
2009. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!