Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet? (többi lent)

Mitől lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom mitől de sorra halnak meg fele a halacskáim.110/l es akvárium van benne szűrő fény minden és még is sorra halnak meg fele,(guppy,neon,lazac).

Most pedig reggelre az egyik kifejlett nőstény guppimnak a világos kék farka teljesen besötétült szinte feketés!!

Mitől van ez?Mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 2. 06:32
 1/9 anonim ***** válasza:

ammónia, nitrit, nitrát szintet mértél?


milyen gyakran cseréled a vizet? mivel etetsz? milyen gyakran? mulmot le szoktad szívni?

2011. dec. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy gyenge a szűrésed és sok halad van.

Sűrűbb vízcserékkel kéne próbálkoznod, vagy venni még egy szűrőt azt is beletenni..

2011. dec. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szűrő 1000/l es akváriumig jó szerintem azzal nincs gond.

napi 1x kapnak enni lemezes kaját,eddig semmi bajuk nem volt tölle, + hetente 1x vörös szúnyog lárvát attól sem volt eddig bajuk.

nincs benne sok hal igy meg már főleg :(

2 hét után 30%-k vízcsere!

2011. dec. 2. 07:51
 4/9 anonim ***** válasza:

szerintem a két hét túl sok... a nitrát felhalmozódhat, ami pont így egyesével öli meg lassan a halakat.


A guppi farka nem tudom... talán uszonyrothadás? mindesetre ha pl. túl sok a nitrit, akkor bármilyen más betegségre fogékonyabbak lesznek a halaid.

2011. dec. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána a halbetegségeknek, hátha valami járvány, és nézd meg a halaidat jól, hogy látsz e valamilyen betegésgre utaló tünetet rajtuk.
2011. dec. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
azóta halnak meg fele szegények mióta 30% os vízcsere volt.és tettem a növények gyökeréhez ilyen JBL kugel gyökértápot ilyen kis golyó. esetleg nem lehet hogy ez mérgező rájuk? pedig le dugtam jól az aljzatba!!
2011. dec. 2. 14:23
 7/9 anonim ***** válasza:

a csere víznek ugyanolyannak kell lennie, mint az akvárium vizének, pH, hőmérséklet stb. Ha nagyon eltérő a minőség, akkor a sokktól is meghalhattak. Állott csapvízzel töltötted fel? Vagy egyenesen a csapból? Mert ha onnan, akkor a klór is megölheti őket... vagy valami más mérgezés lehet a háttérben.


A gyökértáp nem hiszem, abban csak vas van, ha jól tudom, kb. egy évig kitart, úgyhogy nem valószínű, hogy egyszerre annyi oldódott volna ki belőle, pláne ha tényleg a leírás szerint használtad.


De mi lenne ha már végre megmérnéd az ammónia, nitrit és nitrát szintet? Mert ha azok közül valamelyik nem jó, akkor sürgősen kell intézkedni, mert megöli az összes halad, nem viccelek.

2011. dec. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ne tudom mivel megnézni az ammónia a nirtitet meg a többit mert nincs mivel.

annyit látok még most hogy a világos kék farkú guppyknak sötétedik befele az úszói az egyiknek ár teljesen sötét kék a másiknak kezd az lenni!

2011. dec. 2. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:
az nagyon szomorú, hogy nem tudod mivel megnézni... a nitrogénnel kapcsolatos dolgok szintúgy alapfelszereltségbe tartoznak, mint a szűrő és a világítás.
2011. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!