Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalas akváriumba milyen...

Aranyhalas akváriumba milyen növényt?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen van egy régóta üzemelő kb 150-es v nagyobb akvárium, aranyhalakkal. Sajnos nem törődik vele senki, szeretnék a halaknak kedvezni egy kicsit.

Növényeket szeretnék beletenni, milyen fajtát ajánlotok? Bele lehet egyáltalán rakni úgy, hogy megveszem, és mindjárt beleteszem?


2011. okt. 11. 15:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amint írtam nem kell egy hétre elkaranténozni a növényt, ha egy 10 perces káliumpermanganát (hypermangán) fürdőt végzel.
2011. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Biztos örülni fognak a halacskák, már annak örültek, hogy kitisztítottam őket. (Olyan sárga volt a víz, nem is látszottak benne szegények)
2011. okt. 11. 20:18
 13/17 anonim ***** válasza:

Jó, de vigyázz, mert a halak nem szeretik a klóros csapvizet. A vízvezeték egy zárt rendszer és tele van klórral, de ha egy vödörbe kiöntöd és állni hagyod a vizet 1 napra, abból a klór már ki tud párologni, és kellemesebb lesz a halnak.


És soha ne az összes vizet cseréld le, csak úgy az akvárium harmadát, max a felét ha nagyon muszáj.


Ha nincs elég vödröd, vagy nem tudod állni hagyni a vizet, akkor a vödör friss csapvízbe keverj egy kis Sera goldy aquatan-t és várj egy fél órát aztán öntsd az akváriumba.


Én még ilyet nem használtam, mert aranyhalam se volt, de a sima klóros víznél jobb az biztos. [link]

2011. okt. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A sárga víz többnyire a túletetés vagy az elégtelen szűrés eredménye.
2011. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Írhattál volna a takarítás előtt is, mert a szakszerűtlen takarítás gyakran vezet pusztuláshoz. A gondozatlan akváriumok ph-ja nagyon megváltozik a bomlástermékektől. Ehhez hozzászoknak a halak és elviselik. Viszont ha hirtelen lecseréled a vizüket, a gyors változás megöli őket. Az ilyen akváriumokat csak türelmesen, lassacskán szabad rendbe tenni. Először 10-20%-os vízcserék némi aljzatporszívózással (hogy az ürülék eltűnjön), majd meget a 30%. Ezt így hetente-kéthetente. A szűrőt tilos kitakarítani, a szivacsot esetleg a leszívott vízbe kinyomkodhatod.

Ha tudsz rá költeni, akkor a fénycsöveket kellene kicserélni, mert azok maximum 1 évig tudnak megfelelő fényt leadni, utána bár világítanak, akvarisztikai szempontból szemétté válnak. Akvarisztikai boltban vedd majd meg a fénycsövet, a sima neonok nem jók, daylight megnevezésű kell.

2011. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mindenben teljesen egyetértek az előttem szólóval, kivéve azt, hogy a szűrőt tilos takarítani. Ha belső szűrőről van szó, akkor azért ne várjuk már meg, amíg eltömődik és negyedére csökken a teljesítménye, esetleg ezáltal kipurcan a szűrő...
2011. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az egész akvárium vizét szippantottam ki, mindössze kb a negyedét "aljzatporszívózással", és lekapargattam egy kicsit az üveg belső felét egy tiszta dörzsi szivaccsal.
2011. okt. 16. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!