Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megturbóztam az akváriumot?

Megturbóztam az akváriumot?

Figyelt kérdés

192 literbe raktam 166 Watt fényt, kevertem tegnap egy adag élesztős CO2-t, aztán lejöttünk vidékre barátom apjához, és majd vasárnap este megyünk haza.


Vajon ez alatt a 2-3 nap alatt fognak egy picit nőni a növények? Táptalajba vannak, azt akarom, hogy szépek legyenek. Vajon a halak megdöglenek a CO2-től? Nincs benne sok hal, csak felügyelet nélkül hagytam őket és éjjel is megy bele a CO2, meg szerintem ma fog beindulni a buborékozás jobban, mint tegnap. Kb csak fél liternyi víz van az élesztős palackba.


2011. szept. 3. 14:28
1 2
 11/19 Salx Narval ***** válasza:
Nézd hable, ennek így valóban nincs sok értelme, mer a nagy buborékok szinte maradéktalanul távoznak a vízből.Kárt nem okozol vele, de hasznot sem.Ha viszont intenzíven porlasztod, vagy egy pohár alá vezeted, akkor valamennyi beoldódik.Az a gond ezzel CO2-tápozással, hogy nehéz ellenőrizni és ingadozóvá teheti a CO2- szintet, ami a halaknak és a növényeknek sem jó, jobb esetben pedig teljesen felesleges, mint pl jelenleg nálad.Van abban a vízben elegendő mennyiségű CO2-ne aggódj e miatt.Valamennyit bekever a porlasztó, a többit kitermelik a halak és a növények.A CO2-al meghúzatott növények igaz, hogy magasabbak lesznek, de állagukban, minőségükben, sokkal gyengébbek.A jó megvilágítással, rendszeres vízcserével és egy csipet jó minőségű tápsóval többre mész.Szerelj fel fényvisszaverő tükröket és akkor jóval kevesebb világítással megúszod a dolgot.Én 2db 30W 5000K kompakt fénycsővel világítok meg egy 300literes akváriumot és ez betükrözve tökéletesen elég.Mondjuk talajtakaró növénynek max jávai mohát használhatnék, de a közepes fényt igénylő növények jól fejlődnek alul is, a magas fényigényűeket pedig közvetlen a fénycsövek alá ültettem.
2011. szept. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Daphina ***** válasza:
Hacsak nem versenyzel felesleges a co2...
2011. szept. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam ha majd hazamegyek csinálok valahogy egy harangot a CO2-nek, csak tudnám miből.

A porlasztó hamar el tud dugulni, bár örökre nem akarok CO2-zni, csak azt várom, hogy egy kicsit egységesebben nézzen ki az egész, aztán már nőhet lassabban is.

Azt viszont nem tudtam, hogy CO2 mellett gyengébbek lesznek a növények.


Persze hogy ingadozik a CO2 mert szar ez az egész élesztős dolog, de ha nincs más. Lehetne öntögetni Liquy carbot is az van nekem, de a szaga meg mint a nitróhigító. Annak az előnyét még nem láttam, csak a hátrányát hogy a garnélák nem szaporodtak rendesen, amikor használtam.


A fénycsövek fölé raktam milar fóliát, (olyan mint az alufólia csak vastagabb), de nem jó mert túl magasan van a fény, és egyenes fölötte a bútorlap. Inkább egy fél henger kéne visszatükrözőnek, úgy ahogy a gyári akváriumos armatúrákban szokott lenni, az jobb lenne. Hát majd megpróbálom megcsinálni valami kartont mehajlítok, vagy mittudomén.


Egy ventillátort is szereltem a tetőbe különben a lámpákat fújom, így nem melegszik, az a része jó :)

2011. szept. 4. 13:54
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha a szűrő kifolyó csövén van egy kis csonk, mint amilyen a belső szűrőkön a levegő csőnek, oda rászerelheted a co2 csövét. A jutubon is vannak jó videók házi co2 difúzorról.

Kipróbálhatod a zselés módszert is, biztos találsz róla leírást. Egyenletesebben adagol. Akár 2-3 flakont is összekapcsolhatsz, az már egy 200 literesben is érdemleges mennyiséget produkál, csak bírják a tempót a növények, meg a világítás.

Armatúrának át lehet alakítani laposabb virágos ládát, ereszcsatornát, fényvisszaverőnek hőtükröt lehet beleragasztani.

2011. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nekem van magas fényigényű alul is,

Pogostemon helferi és Hemianthus micrantemoides az jól néz ki különben. Meg volt régen Glosso is az elfogyott annak kelett volna co2, csak nem foglalkoztam vele.

Glosso helyett raktam egyel nagyobb Marsilea hirsutát most hasonlóan néz ki végülis, csak az lehet hogy be fog algásodni, mer az nem olyan magas fényigényű, de azt megoldom. Kidögleni nem fog. Van valamilyen Cryptocoryne is, meg anubias nana hátul azt nem éri olyan sok fény, meg van egy pár darab Vízi hortenzia azt szaporítani tudom, mert gyorsan nő. Hátul van kis bacopa, az se döglik ki bár az nem nő valami gyorsan.


A Weeping moha miatt emeltem fényt, azt rákötöztem vasfákra, azt kéne följebb rakni, de hogy? Már hogy jól is nézzen ki. Nem tudom.

2011. szept. 4. 14:18
 16/19 A kérdező kommentje:
Ereszcsatornát hol lehet kapni?
2011. szept. 4. 14:19
 17/19 A kérdező kommentje:
Azt kipróbálom, hogy egy kis szűrőt berakok és rányomatom a co2 csövet. Vagy a nagy pumpának megnézem van e ilyen csonkja, valami van pedig a dobozában, csak azt a részét kihagytam belőle, majd megnézem :)
2011. szept. 4. 14:24
 18/19 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a tippeket.
2011. szept. 4. 14:25
 19/19 Salx Narval ***** válasza:
A legjobb megoldás az, ha szájával lefelé beteszel az egyik sarokba egy kb 2dl poharat és rögzíted pl tapadókorong.A pohár félig legyen vízzel, félig levegővel, a CO2- csövét alulról belevezeted a pohárba, ez folyamatos és lassú kioldódást eredményez, minimális ingadozással.Javasolnák még egy kis keserűsót a növényeidnek, hogy beinduljanak 100lliterre 1 kávéskanálnyit, kb havonta 1 alkalommal.Gyógyszertárban kapható kb 300 Ft egy zacskónyi.Vásárolj foszfort és vasat tartalmazó tápsót, gyakorlatilag ezeknek be kell indítania a növényeidet 1 hónapon belül.Azért nem hallottál a CO2 növényekre gyakorolt hatásáról, mert elég új kutatási eredmény ez.Mostanában kezdtek kísérletezni, főleg haszonnövényeken, mivel folyamatosan emelkedik a légkör CO2-koncentrációja, gondolom kíváncsiak voltak hogyan alakul a megváltozott viszonyok között a növények fejlődése.Az eddig köztudott dolog be is igazolódott, hiszen 2-3 szor nagyobbra nőttek a növények, csakhogy ezek mid, szerkezetükben, mint minőségükben jóval alattuk maradtak a normál körülmények között termesztett növényekénél.Ezután került sor a vízi növények vizsgálatára, főleg az algákat vizsgálták, az eredmény itt is kétségbeejtő volt megemelt CO2 szintnél.Gyakorlatilag ha elér egy bizonyos szintet a a légkör CO2-tartalma, az algák robbanásszerű elszaporodása megfolytja a vizeket, majd a hirtelen pusztulásuk megmérgezi a még életben maradt élőlényeket.Természetesen ettől még messze vagyunk, de sajnos gyorsan haladunk a rossz irányba.Bocs, ha esetleg untattalak, hiszen nem tartozik közvetlenül a kérdéshez.
2011. szept. 5. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!