Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendo ha a szuminak...

Mi a teendo ha a szuminak nitritmergezese van?

Figyelt kérdés
Tegnap mar kiirtam egy kerdest, hogy miert log fejjel lefele? Azota azt talaltam, hogy azert mert nitritmergezese van. Mi a teendo ilyenkor?
2011. szept. 2. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nitrit mérgezése lenne, azért lógna, mert halott lenne.

Nitrátmérgezés okoz ilyet, de akkor más egyensúlyzavar is van.

Ez ellen gyakoribb részleges vízcserével lehet védekezni.

De a Szumik egyébként is csinálnak így néha. Ha nem "pörögnek", akkor így pihennek, sűrű növényzetbe húzódva ez jó álca.

2011. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvastam a tegnapi kérdésed is.

Az is lehet, hogy kifogtál egy gyengébb példányt, aki már menthetetlen. De az is, hogy bestresszelt a kis létszámtól, az új környezettől, a csapat hiányától, a vízminőség változástól, és az okozza.

Ez azért fokozottan veszélyes, mert a stressztől az immunrendszer is kikapcsol, és ha eddig nem volt beteg akkor most tuti az lesz. Ráadásul a betegség az terjedni is szokott.

2011. szept. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
Az egyetlen teendő ilyenkor a vízcsere. Nitrát és nitritmérgezés esetében is ez a megoldás. Indíts 50%-kal, aztán 2-3 nap múlva 30% majd folytasd szépen a rendes heti 30%-kal. Gondolom most nincs idő pihentetni a vizet egy napig, ezért érdemes vízelőkészítőt használni és akkor friss csapvízzel azonnal lehet cserélni. Néhány jobb márka: tetra aquasafe, jbl biotopol, sera aquatan.
2011. szept. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A reszleges csere megvolt. Jovoheten- fizeteskor- veszek uj halakat. Neonra meg daniora gondoltam. Akkor azert nepesebb lesz. Koszonom a segitseget.
2011. szept. 2. 16:28
 5/7 Platypus ***** válasza:
Ne vegyél ilyen hamar halakat. Várj legalább két hetet. Ha nitritmérgezés a baj, akkor nincs rendben a szűrésed, gyenge vagy túl kevés a szűrőbaktérium. A baciknak idő kell a szaporodáshoz, ha túl sok halat telepítesz túl gyorsan, akkor a bacik nem bírnak vele, sőt ők is pusztulni kezdenek a mérgezéstől.
2011. szept. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szumit nem lehet párban tartani. Fajtársak kellenek hozzá.
2011. szept. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem más fajta halakra gondoltak a válaszadók, hanem a saját fajtájából kellene mellé 7-8 db.Vegyél gyorsan növő növényeket is.
2011. szept. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!