192 liter, háttér szűrés?
A háttér mögött lesz a vízpumpa:
A pumpa baloldalt 1cm-s lukon fújja ki a vizet, és
jobboldalra fúrtam 2db 1cm-s lukat, az elég lesz vajon?
És az hülyén néz ki hogy a háttér magasabb mint az akvárium? Azért hagytam így, mert ez egy 50cm magas asztalra lesz rárakva, nem szemmagasságban lesz, kicsit lejjebb és ha levágom a hátteret pont jóra, akkor mögé lehet látni fölülről, így viszont nem.
Nem tudom hogy levágjam e.
Szerintem nem néz ki hülyén, maradhat így.
Na, a szakmai rész. Már ez így marad, de jobb lett volna, ha a szűrő középre kerül, a beszívás pedig a két oldalra. Elvileg hatékonyabb, de elsőre kicsit furcsán hangozhat.
Szerintem a beszívás nem lesz elég, de próbáld ki üresen, az a biztos. Feleslegesen ne furkálj. De amúgy miért vannak olyan magasan a lyukak? A szűrőközeg alsó rétege nem fog dolgozni. Meg jó lenne terelőkkel megoldani az egészet, hogy szépen járjon át mindent a víz. Így a legrövidebb utat választja, alig lesz szűrés.
Megmutatom, mire gondolok:
Ez biológiaihoz elketyeg, de mechanikai szűréshez nem a legjobb tervezés.
Ha mondjuk egy belső szűrőből indulsz ki, felül nyom, alul szív, de ugyanazon az oldalon.
A külsőt szintén úgy kell rakni, hogy a beszívó csonk fölött nyomja vissza a vizet, nem pedig az ellenkező oldalon.
Neked, a víz ami kifolyik, az átlóban leáramlik, és visszamegy a szűrőbe.
Rendesen ez úgy nézne ki, hogy felül kifolyik, ettől beindul egy áramlás, az áramló víz nekitorlódik a túlsó oldalüvegnek, (esetleg frontüveg). Itt máshova nem tud menni, így lebukik, aztán visszakanyarodik, és magával sodorja az aljzaton lévő szennyeződés nagy részét, és a lebegő szennyeződések is sorra kerülnek rövidesen. Nincs más választásuk, ezzel az áramlással ez elkerülhetetlen.
A Te verziódról ez nem mondható el.
Murr linkjében is majdnem ez az elv.
Ott is azonos oldalon (háttér) van a beszívás, és a kifolyás. Felül kifolyik, ebben az esetben a frontüvegen bukik alá az áramlás, és hátrafelé sodor végig az aljzaton.
Az az egy csavar abban a verzióban, hogy nem csak alul szív be, (szerintem ezért is van kicsit lefelé írányítva az áramlás) hanem a vízfelszínt is direkt módon szívja be.
De mivel oldalt elég kicsi a rés, és a kifolyó víz is lefelé van állítva, az uralkodó vízáramlás olyan, mint az alap példában.
Hoppá. Hát még beforraszthatom a lukakat, mert van egy darab amit levágtam a jobb széléből és ha abból kivágok egy kört aztán belepasszírozom a lukba és beleragasztom.
Középre is befér a szivattyú végülis van annyi hely mögötte.
Azt látom a képen, hogy középen fúj ki, de most az hol szív be? Ott nem is látszik semmi.
Végülis azért nem raktam nagyon lentre a szívó lukat, mert ha táptalajt rakok alulra, nehogy azt beszívja nekem az elég könnyű talaj. De persze lehet, hogy nem is szívná be :/
A másik képen a két szélén szív be, 2 kis résen a háttér, és az üvek közt, az aljzattól a felszínig. Am. szélen is jó, ha kifolyik, csak nem tudom, elég magasan van e az a kifolyó lyuk.
Az se olyan nagy baj, ha nincs túl lent a beszívó lyuk, csak több kéne, úgy közvetlenül a lyuknál kisebb lenne az áramlás, és nem szívná be olyan könnyen a talajt, a vízforgatás viszont megmaradna, mert attól a motor teljesítmény nem változik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!