Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell még az akváriumba?

Mi kell még az akváriumba?

Figyelt kérdés

(50 literes) Van benne aljzat, bújóka, szűrő és növény.

És víz is csak mert láttam már, hogy máshol ezt válaszolták... :-P


2011. aug. 9. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Háttér, esetleg egy fűtő, ha télen lehűlne a víz, na meg halak! :D
2011. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Raksz fel képet? Kíváncsi vagyok! :D
2011. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Majd teszek csak most le van merülve a fényképezőgép!

29 hal lenne benne Guppik.

Tehát a halak már megvannak csak ma töltöttük fel az akváriumot.

2011. aug. 9. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
levegőztető!
2011. aug. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
61%

Az én akváriumomban van még hőmérő (hogy tudd, nem-e túl meleg a víz - főleg így nyáron - mert az a halaknak nem túlzottan jó ha 28 fok alá megy), van még szabályozható vízmelegítő is (ez télen nagyon jól jön a hideg napokra). Esetleg egy dizájnos háttér sem rossz ötlet.

Javaslom még a vízelőkészítő szert is. Ez arra jó, hogy amikor kicseréled az akváriumod teljes vízkészletét, akkor nyilván sima víz kerül bele. A halak vize kicsit másabb, és ez a szer segít abban, hogy ez a folyamat gyorsan lejátszódjon (ami egyébként egy-két napba telne bele).

Ha bármi kérdésed van a halakkal kapcsolatban csak írj. Nálam a halak tovább bírják és nagyobbra nőnek, mint általában. Ehhez csak megfelelő (és valóban nem drága) haltáp kell.

2011. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Jah igen a buborékoztatót kihagytam. Bár nekem olyan szűrőm van amibe bele van építve a buborékoztató.

Esetleg érdemes venni olyan fedélt, amiben neon cső van, hiszem a halaknak szükségük van a fényre, és ezt borús napokon nem nagyon lehet megoldani. Sajnos a "sima" fény nem elegendő, mert gyorsan bealgásodik a víz.

2011. aug. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 9. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
és természetesen sok ÉLŐ növény,mert attól lesz igazán szép az akvárium. 29 guppi nem lesz egy kicsit sok bele amúgy ?:)
2011. aug. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Knitta, amíg a levegőztetőt buborékoztatónak hívod, illetve a haltápot tartod a legmegfelelőbbnek etetésre, kérlek ne válaszolgass...


Kedves kérdező. A világítás nagyon fontos, nem a halaknak, hanem a növényeknek, anélkül ugyanis nem élnek meg. Alaposan növényesíts. Ami még nagyon fontos, hogy hetente cseréld le a víz 20-30%-át állott, pihentetett vízzel (1 napig tárold vödörben).

Viszont egy 50 literes akváriumban nem tarthatsz 30 kifejlett guppit, csak maximum 10-15-öt. Ha jól emlékszem, a tieid 2 hetesek, olyan 1-másfél hónapos korukig nevelheted itt őket, utána el kell ajándékoznod a csapat felét legalább. Viszont ha a testvérek egymás között fognak szaporodni, abból belterjesség, a minőség romlása, sok megnyomorodott hal lesz az eredmény. Vagy csak a hímeket tartsd meg, vagy ha szeretnél szaporulatot, akkor csak a nőstényeket, és vegyél hozzájuk idegen hímeket. 1 hímre 2-3 nőstény jusson.

2011. aug. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

2 akvárium van akkor majd "felezem" a csapatot! :))

Köszi!!!

2011. aug. 9. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!