Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba hány kelvines...

Akváriumba hány kelvines fénycső lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
Ami a növényeknek, és a halaknak egyaránt jó.
2011. júl. 10. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:

6500 K (Daylight).


És esetleg lehet mellé rakni pl Hagen flora Glo, vagy Hagen aqua glo, vagy Sylvania Gro lux csövet is. Ezek kifejezetten növényes csövek, kicsit drágábbak, mint a sima Daylight.

2011. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha 1 csövet akarsz használni növényhez, és megvilágításra is, nem a kelvin számít. Azt ugyanis a spektrum egy-egy tartományának a leadott lumen erősségével szorozva, súlyozott átlag szerint számolják ki. Ez azt jelenti, hogy pl. 6000 K-t igen sok féle képpen össze lehet hozni, úgy is, hogy csak vegetálnak alattuk a növények.

Az is igaz, hogy a nem akvarisztikai daylightokat "szárazföldi" használatra tesztelik, és tervezik. Mivel vízben másképp terjed a fény, érdekes jelenségekbe is beleszaladhatunk.

Pl. szerintem a philips 6500 K-es csöve kimondottan csúnya fényt ad víz alatt, a pirosat már félig barnának lehet látni, és a 865-ös (de a 965 se sokkal jobb) olyan mértékben világít a zöld tartományban, hogy azzal mindent lehet csinálni, csak növényezni nem.

Univerzális csőnek az való, amiben (kisebb mértékben) a kék, (szélesebb spektrumban) a piros tartomány dominál, de emellett a többi rész is elég erős ahhoz, hogy kompenzálja ezt, és ne legyen lila az akvárium.

[link]

[link]

[link]

[link]


Az első 2 kifejezetten meleg fényt ad, akkor válaszd, ha szereted ezt a tónust.

Valamint tudni kell, hogy erősen növő növényekhez olyan erősen kell kék és vörös tartományban világítani, hogy azokhoz külön növényes cső kell, amit napfényesekkel lehet szebbé tenni. Tehát a linkeltekhez viszonylag lassabb növekedésű, alacsonabb fényigényű növények valók.

2011. júl. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az egyik 45 literes akváriumba egy ilyet vettem:

[link]

meg egy ilyet:

[link]

meg ebből egy kéket:

[link]

---------

A másik 45 literes akváriumba meg egy ilyet:

[link]

és ebből 2db rózsaszínt:

[link]

-----------

Mindkettőben szépek a növények, mondjuk nekem van táptalaj is alattuk, ilyen:

[link]

------------

Barátom meg ilyet rakot magának 70 literbe, ebből

2db-ot összesen lett 70 Watt fény, marha jól nő tőle a riccia, meg a karolinai hínár, meg minden vacak, csak nagyon algásít, már az akvárium üvegén át se lehet látni az algától, de neki nagy fény kell. És úgy van bekötve, hogy nem lehet kikapcsolni egyet, mert a kettő csak együtt kapcsolható természetesen, ezért már ilyen napi 4 órát megy csak, de az is pont elég. És nem mellesleg még az ablak mellett van az akváriuma, hogy mégjobb legyen az algáknak :)

[link]

2011. júl. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, 2 daylight fénycső megfelel? válasszatok innen, hogy melyik lenne a jó! [link]
2011. júl. 10. 08:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor előszöris el kéne dönteni, hogy hány fénycsővel akarsz világítani. 2 egyformával elég logikátlan szerintem.
2011. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szettet vettem, 15W-os daylight van hozzá, és pluszba ez a fénycső jó lesz? [link]
2011. júl. 10. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát lehet, de hogy rakod bele?


Én ebből raknék bele rózsaszíneket, mert ennek az se baj, ha beesik a vízbe, ez szigetelt vízálló.

2011. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja a linket lehagytam:

[link]

2011. júl. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!