Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan halbetegség, ami...

Van olyan halbetegség, ami emberre is veszélyes?

Figyelt kérdés
Például, ha a vízbe nyúlunk betegségkor.
2011. máj. 5. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Volt egy ilyen film, hogy afrikai sügerei voltak a plasztikai sebésznek, akinek a takarítónője a kádba engedte le az akváriumvizet pár naponta. A doki reggel megfürdött a kádban, majd elkezdett dolgozni. Szilikont ültetett be nőknek, aztán 2 hónap mulva jöttek vissza a páciensek, hogy lerothad a mellük, mert a doki bevarrt nekik valami afrikai kórt is.


De egyébként, aki akvarisztikai boltban dolgozik, az is minden nap abban nyúlkál könyékig, még sincs baja.

Ha nincs tele a kezed nyílt sebekkel, nem lehet gond.

2011. máj. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem, de van olyan betegség, amit a csigák hozdoznak: májmétely. de ez leginkább a pataki vagy a tavi csigákra jellemző, az akváriumban tenyésztettek nem hordoznak ilyen parazitát. Ezért kell vigyázni, milyen vizicsigát szedsz be kintről
2011. máj. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És azt honnan tudod, hogy amit megveszel az honnan jött, tenyésztőtől, vagy tóbol?
2011. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
100%

A halak rendszertanilag nagyon távol állnak tőlünk, a szervezetük működése nagyon különbözik. A kórokozóknak alkalmazkodniuk kell a gazdaszervezetükhöz. Két teljesen különböző dologhoz alkalmazkodni akkora technikai problémát okoz a kórokozóknak, hogy már nem is éri meg evolúciós szempontból összehozni. Nem véletlen, hogy a marhát meg a disznót egy halom vizsgálaton kell átzavarni, amíg az asztalodra kerül, a halakat meg lehet enni nyersen egyenesen a vízből.


A májmétely sokaknak eszébe jut, mert vízicsigák hordozzák, de az a helyzet, hogy az akváriumi előfordulás esélye tart a nullához. A májmétely a teljes kifejlettségét nagy emlősök szervezetében éri el, a csigákban csak a fejlődésük egyik fázisa zajlik. Tehát ha nincs az akváriumhoz pár birka, ami időnként megeszi a csigát, akkor a métely fejlődése megakad és nem képes szaporodni.

2011. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csigáim nincsenek, nem is voltak. :) Csak mert nyílt sebbel nyúlkáltam az akváriumba, ahol darakór, uszonyrothadás és hasvízkór és tombol. :S kb 3mmes a seb, de akkor is féltem. :D Megnyugodtam azért. :)
2011. máj. 6. 13:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már, bányatóban is fürödtem nem egyszer. Régen volt, hogy egész nyáron kint voltunk szinte. Soha semmi bajom nem volt.
2011. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Embernek és halnak közös megbetegedése nincs! Minden beteg hal fogyasztható (ha az nem undort keltő)- ízlés kérdése az egész. Bőrparaziták egyébként a hal tísztításakor "eltávoznak". Esetleg a vízimadarakkal túlnépesült, pocsolyás vizekből kifogott hal okozhat szalmonellás fertőzést, de ez inkább a felületes halpucolás következménye.
2014. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
Hát, az eredeti kérdés óta eltelt évek során találtam egy közös betegséget. A haltuberkolózis a halak belső szerveiben okoz csúnya daganatokat. Az ember bőrét sérüléseken képes fertőzni és rusnya bőrgyulladást okoz, amit csak erős antibiotikummal lehet eltüntetni. Szerencsére ritka betegség, embernél nem súlyos csak nagyon kellemetlen, és nem egyszerű elkapni sem.
2014. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!