Szerinted mi az a méret édesvizi akváriumban, amit a legkönnyebb karbantartani?
150 litertől felfelé.
500 liter fölött már inkább a technika elhelyezése, esetleges mozgatás, anyagi költségek jelentenek problémát.
Most lehet hülyén hangzik, de nekem könnyebb a 45 litereseket tartani, mert azoknál be tudtam állítani a pont jó fényt, a pont jó szűrést, és ritkán kell cserélni a vizet.
Viszont a 90 literesemmel mindig csak a baj volt.
Néha bealgásodott, akkor ilyen tök gyenge fénnyel világítottam hogy visszaálljon a rendszer.
Aztán néha csak koszos lett az egész, mert nem bírtam leszívni a mulmot rendesen a sok vasfa és sok moha miatt, meg garnélák miatt hogy őket se szívjam be.
Így a vizet a nagyban sűrűbben cseréltem, mint a kicsikben, azért, hogy maradjon egy normális állapot benne.
Most viszont a tengeritől félek, 112 liter hogy el fogom cseszni az egészet. Főleg ha telepakolom élőkővel, nehéz lesz takarítani, pedig az meg kell bele sok azt mondják.
Hát figyelj. Ha a kicsiben be tudtad állítani a szűrést, akkor a nagyban is betudnád, csak például nem szereted a nagy szűrőket, ez máris egy probléma forrás :) A másik meg, hogy nem egyenes arányban van a fény és a szűrés, tehát egy 90 literesre nem dupla annyi kell, mint egy 45-ösre, hanem csak másfélszer annyi (például). Szűrésből meg lehet, hogy jóval több, főleg mert hosszú az akváriumod.
A tengeriről meg annyit, hogy igen, lehet, sőt biztos, hogy bajod lesz vele. Ráköltöttél egy csomó pénzt, aztán közben rájöttél, hogy ez sem jó, az sem jó. Túl keveset olvastál, túl hamar belevágtál, hiába figyelmeztett mindenki. Például még lehabzód sem volt, de már a halat meg a rákokat megvetted. Aztán kiderült, hogy aljzatot is cserélni kell, satöbbi, satöbbi. Kicsit türelmetlen vagy :)
Szűrésből az Atman 600 L/órás külső vitte a 90-est.
Retek lett az egész fél év alatt, mert ugye a szűrő beszívó ágára kellett raknom egy szunyoghálót hogy a kis garnélákat ne szívja be, és az meg leveszi a szűrés erejét.
De már kiszedtem mindenkit és most a 70-esben vannak, arra tettem át az atmant úgy egy hete. Itt talán erősebb egy kicsit a szűrés.
----------
A tengeribe csak 1 napig volt a hal lehabzó nélkül.
A rákocska meg nem is látszik, jól vannak, de úgy vettem őket, hogy ha akarom visszavihertem és becserélhetem mondjuk tengeri sóra. Csak meg akartam nézni hogy ők valójában hogyan viselkednek, miket csinálnak.
Inkább attól félek, hogy min 1W/ liter fény kell, sőt még több, de az nem igaz, hogy attól nem indul be az algásodás mint az állat. Ugyanúgy beindul mint egy édesvizibe. Teszteltem, ezért most csak kék fényt nyomok.
Követ vettem már valamennyit, de még kevés.
Különben olvasgattam hogy kell egy kalcium reaktor, és sok élőkő, és pár hónapig hagyni lehabzó nélkül, mert a lehabzó gátolja a lila mészalga kialakulását a köveken pedig azt akarom hogy legyen rajta.
Olvastam ezt azt, csak győzzem kiszűrni a lényeget.
De hát mindegy, változnak még a dolgok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!