Mit tegyek a fekete alga ellen?
Én még nem hallottam fekete kék algáról. A kék, az kék, ill. kékeszöld. És büdös. Ja, és zavaros, nem is kicsit!
Ez szerintem inkább valami alga, mint kék alga.
( Mivel a kék alga nem is alga, hanem fotoszintetizáló baktérium).
A legnagyobb okosság, amit mondani tudok, de nem biztos hogy hasznát tudod venni, az az, hogy nem olyan tüneti kezelésekre kéne öszpontosítani, hogy mivel irtsd ki, hanem kideríteni hogy mi az, akkor már nagyjából lehet tudni a kiváltó okokat, és azt megszüntetni.
Így állandóan csak mérgezni fogod a vizet.
A rézgálic, a réztartalma miatt a kishalakra is veszélyes, mert megakadályozza a fejlődésüket. Ha kék alga, arra antibiotokumos kezelés kellene, amivel az egyész tó mikroflóráját hazavágod jó sok időre.
Írhatnál még pár dolgot a tóról, vannak e vizinövények, szűrő, mekkora, hogy használod, milyen a tó fenék, van e fólia, falevél, bármi nem hullik e a vízbe, stb, bármi.
Az a helyzet, hogy egy zöld alga, az sétagalopp egy kékhez képest. Még egy kis akváriumban is komoly ellenfél! Nem tudok ellene ilyen méretben hatékony ellenszert.
Viszont ez a fekete víz érdekes. Ha alga, akkor az algának kézzelfoghatóan meg kell jelenni, és nem a vizet színezni! Mitől fekete???
Egy dolog jut eszembe, ami ilyen, hogy tiszta, de fekete, ami a Rio Negrot is feketévé teszi. Rothadó, korhadó növényi hulladék.
Ráadásul attól, hogy algás, nem kéne hal pusztulásnak lenni... sőt. Az algák elég sok, a halakra nézve mérgező cuccot felhasználnak. Ha viszont tényleg valami rothadó dolog van a háttérben, az mindjárt megmagyarázza a halak mérgezéses tüneteit.
Bocs, hogy hosszú lett, meg össze-vissza, csak menet közben jutottak eszembe a dolgok.
Az első válaszoló nagyon jól leírt mindent, én csak tömören összefoglalnám, hogy mire gondolok:
A rossz vízminőségből és a halpusztulásból én személy szerint arra következtetek, hogy nem szűröd a vizet, nem frissíted, nincs vízáramlás. Az alján rohadnak a bomlástermékek, oxigénbeoldás nincs, ammónia szint az egekben.
Mindenképpen ki kellene kotorni az alját, rendszeresen cserélni a vizet, beüzemelni egy szökőkútszivattyút. Ezen felül még UV szűrővel is szoktak algátlanítani, de az itt nem segít, nem javítja a vízminőséget.
Viszont a vegyszerezés erősen kerülendő, főleg a réz!
Nagyon köszönöm a hasznos hozzászólásokat, jó tanácsokat.
A tó körül vannak fák, akácfa, diófa (lehet ennek a levelétől feketés színű a víz?), de már a tó 4 éves és ilyet nem tapasztaltam egy évben sem. A rézgálicot a bölcs öregek tanácsolták. Amikor kialakítottam ezt a kis tavat (kb.15x10 m és kb. 5 m mély ) akkor körbe volt fóliázva az oldala, hogy a föld ne omoljon be, de már kiszedtem, mivel az omlásveszély elmúlt. Vízszűrő még nincs, de a víz rendszeresen cserélődik benne, mivel 8-10 naponként leapad egy fél métert is és utána van töltve a víz. Bevizsgáltatom újra, tavaly is ezt tettem és akkor a megoldást is megmondják vagy megtalálom rá. Megmondom őszintén van olyan gyanúm is, hogy esetleg valaki rossz szándékkal beledobott valamit a vízbe, bár körbe van keritve, de az ilyenre nem lehet akadály.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!