Sima csapvíz helyett feltölthetem az akváriumom (54 liter) szénsavmentes ásványvízzel?
A válasz megírásának időpontja: ma 15:45
Csak egy ötlet :)
Egyszer voltam egy helyen, ahol ásványvizeket teszteltek, ott azt nézték, hogy mennyi szárazanyagtartalom van bennük, valami készülékkel kicsapták a tetejére a dzsuvákat. 1 ásványvíz volt aminek nem lett a tetején ilyen sárgás feketés kosz, abba állítólag csak klór volt sok. Nem tudom mi a víz neve, ilyen ragyás üvege van mint ennek az alja: [link]
Csak az egész üveg ilyen ragyás és dagadtabb üveg, nem ilyen karcsú. Abból egy 2 literes flakon olyan 270 Ft körül van, nálunk itt csak 1 boltban árulják, elég kevés helyen lehet kapni.
De a teszt lényege az volt, hogy igyunk tisztított csapvizet, és vegyünk drágán víztszísztó gépet, mert az jobb mint az ásványvíz, vagy mint a csapvíz.
Mellesleg a tisztított víznek olyan fura íze volt :)
Na közben megtaláltam, Borsec ásványvíz:
Szóval minden 1 pohár ásványvíznek és csap víznek is a tetején lett olyan fél centi dzsuva, de ennek nem.
Ennek csak fehér lett a teteje, miután kicsapták belőle a szárazanyag tartalmat. Azt nem tudom mivel csinálták, egy kis készülékkel, valami ionizátor, vagy mittudomén.
"Ha nekünk jobb, a halaknak is jobb."
Ennél nagyobb hülyeséget ritkán hallani, még itt is!
Tudod egyáltalán miről beszélsz?!
Milyen halakról? Hány Kh-s víz az ideális számukra? Az átlag díszhalaink döntő többségének nem hogy használ, kimondottan ártalmas az ásványvíz.
Általában inkább az afrikai halak szeretik a keményebb vizet, ez a baj a magyar vízzel, hogy a legtöbbnek még inkább lágyítani kéne, en hogy még ásványokkal felkeményített vízbe rakni!!!
Nem értem, ha valaki ennyire nem ért hozzá, minek szólal meg egyáltalán... hátha kinyírja a másik halait, vagy mi a cél?
És milyen ásványvízről van szó? Mert általában az ásványvizekben egy-egy nyomelemből van több, milyen lenne a felhasználni kívánt?
Erősen kétlem, hogy pont megfelelő arányban lenne benne pl. vas, kálium, foszfor, egyéb makro-és mikroelemek, a növények fejlődéséhez.
Nem megyek bele a dézsa effektus taglalásába, de az eredmény a növények lassú pusztulása lenne.
Szóval .... elég rossz ötlet!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!