Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium indítás használt...

Új akvárium indítás használt szűrővel?

Figyelt kérdés
Ha nem szeretném a meglévő akváriumom szűrőjét áttenni az újba, hogy átköltöztessem a jó bacikat, működhet, hogy az új szűrő szivacsot hagyom picit állni “koszosodni” a régiben és úgy teszem át?
márc. 18. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit segít, de csodát nem tesz.

Akaszd az áramlásba valahogy, hogy járja át az O2 dús víz.

Annyit azért hozzátennék, hogy ha a régiben van valami "mocsok jószág" , mondjuk egy gusztustalan ecsetalga, ne adj isten bg alga, egyéb kártékonyság, paraziták, stb... akkor ezeket átköltöztetheted az új aksiba.

márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

1-es olyan steril akváriumot emberileg nem lehet csinálni amiben nem fellelhetőek ezek az algák hiszen az állatok emésztőrendszerében, növényeken, levegőben is ott vannak.


A biológiai sokféleség stabilabb vizet eredményez minden esetben, az algákat a legjobban sok gyorsan növő növénnyel és viszonylag kevés állatállománnyal lehet visszaszorítani. Pontosabban minél kevesebbet etetünk az számít de sok hal többet is eszik.

ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es!

Honnan lenne pl az állatok emésztőrendszerében, meg a növényeken ilyen alga, ha olyan helyről származnak, hogy soha életükben nem érintkeztek ilyennel??


Egyébként alapvetően igaz, steril akváriumot nem lehet összerakni, az algák kezdeményei, spórái, benne vannak a vízben.

Viszont ha nem kedvezőek a körülmények, akkor nem fejlődnek ki!

Szemben azzal, ha mondjuk egy ecsetalgával súlyosan fertőzött akváriumból, egy szűrőszivaccsal, áttelepítünk egy friss akváriumba egy milliószoros dózisú kifejlett algát. Úgy, nem lehet megmenteni a friss akváriumot sem.


Ez ugyanolyan, mint a kórokozók, azok is jelen vannak minimális, kordában tartható mértékben, minden akváriumban. De a halak immunrendszere elégséges védelmet ad, így nem tudnak elszaporodni!

De tegyél csak egy ilyen akváriumba 6-8 db darakóros halat, amiken már kifejlődött a parazita!

Te csinálnál ilyet az akváriumoddal? Ha nem, akkor könnyen beláthatod, miért volt fölösleges, és butaság a válaszod!

ápr. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as ha a halat természetes módon szaporítod nem petricsészében őssejt tenyésztéssel elkerülhetetlen hogy csíramentes legyen a hal, hiszen az ikrán ott a csíra, mégha az anyaállatot desztillált vízbe rakod ikrázni akkor is, hiszen az ő emésztőrendszerében lehet alga mivel nem tiszta vízből jön.


Biztos van csíramentes hal de az marhadrága, mert az egyetlen eljárás ha petricsészében fejlesztik ki az ivadékot.

Csíramentes növényt egyszerűbb csinálni de az sem olcsó eljárás.

ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es, de túl az akadékoskodáson, azért átment a lényeg ugye? Hogy nem mindegy, hogy több milliószoros dózissal bombázol egy aksit, vagy kordában tartható mennyiségben és állapotban marad az alga.
ápr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Értelek, betegség esetén igazad is van, olyan szűrőt ami beteg akkváriumot látott el nem használnék inkább kimosnám de alga esetében nem érünk egyet.


Új akvárium algásodni fog ameddig ki nem alakul az egyensúly. Függetlenül a bevitt alga mennyiségétől az algásodásnak egy idő után alább kell hagynia miután a növények megszokták a közeget és elkezdik nagyobb mennyiségben felvenni a tápanyagokat.

ápr. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Függetlenül a bevitt alga mennyiségétől"


Viszont igen erősen függ tőle, hogy az új akvárium MENNYIRE fog algásodni, és MILYEN algákkal!

Nagyon nem mindegy, hogy a szokásos barna, zöld alga virágzás, ami pár héten belül magától lecseng, egyéb teendő nélkül, vagy egy ecset, vagy haj alga, amit fél évbe telik célzottan, szakszerűen kiirtani.

ápr. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem, miért akarsz ennyire rögeszmésen ellentmondani nekem, és ilyen görcsösen terjeszteni egy nyilvánvaló butaságot.
ápr. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Személyeskedés az megy, de ha a rendszer nem képes az algákat elnyomni akkor sajnos kifog törni az algajárvány, a csíraminimalizálással maximum egy kicsit elodázható, de a cél ne a "csíramentesség" hanem az optimális egyensúly legyen amiben nem tör ki algavirágzás.


Az algásodás mindíg valami mélyebb problémának a tünete nem pedig maga a probléma amit csíramentesíteni kellene.


Hogy a kérdésre is válaszoljak természetesen a használt szűrő segít az algásodás ellen, hiszen az algát jellemzően az ammóniacsúcs okozza ami bomlásból származik, de nincsenek még kialakulva a nitrifikáló baktériumtelepek a szűrőben amik gyorsan tovább bontanák nitritre majd nitrátra. Így az algáknak van idejük elszaporodni az ammónián, és amit az előttem válaszoló írt hogy a zöldvíz alga meg a barnaalga lecseng, az azért cseng le mert a szűrőben tömegesen megtelepszenek a nitrifikáló baktériumok amik a továbbviszik a nitrogénciklust az algák számára nehezen felvehető formákká így az összetettbb növényi szervezetek az algáknál hatékonyabban fel tudják venni.


Ha új szűrő miatt algásodik az akvárium vagy az elégtelen szűrés miatt akkor valójában megmentenek a halpusztulástól hiszen megkötik a mérgező ammóniát és nitritet ezzel jelentősen javítva a vízminőséget a látvány rovására.

tegnapelőtt 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az üres okoskodás, meg a közhelyek pufogtatása az megy, csak a józan ész használata nem!


Egy új akváriumban természetes a kezdeti algavirágzás, egyensúlyról beszélni nettó butaság, hiszen pont azt az időszakát éli az akvárium, mikor kialakul az egyensúly.


Így ez a fajta algásodás, az ég világon, semmiféle mélyebb problémát nem jelent.


Egy használt szűrő segítHET az algák ellen, de egy makacsabb algafajokkal erősen fertőzött szűrő, kizárólag rontani tud.


Végül ami az algák általi "megmentést" illeti, továbbra sincs magyarázat arra, (nem is lehet) miért kéne direktben, gyakorlatilag kiirthatatlan algafajokkal sz@rráfertőzni egy totál friss akváriumot, ahelyett, hogy az amúgy is természetesen megjelenő algafajokra bíznánk a fölös anyagok felvételét, amik jellemzően maguktól eltűnnek majd az egyensúly kialakulásával.

További ellenérv az ellen, hogy a lehető legmakacsabb, levakarhatatlan, növénygyilkos algafajokkal célzottan tönkretegyük az akváriumot, (csak azért, hogy legyen benne alga, mert az "megmentheti" a halakat)

hogy nincsenek halak! Újonnan indul az aksi, semmiféle hal nincs benne.

tegnapelőtt 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!