Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire fontos a vízkeménység?

Mennyire fontos a vízkeménység?

Figyelt kérdés

Mennyire fontos a vízkeménység a halaknál? Mennyire tudnak alkalmazkodni a kemény vízhez. Sajnos nagyon kemény a víz nálunk... 590 ppm-et mértem. De mindegyik hal amit néztem, arról azt írták, hogy keménység kb 15-20 közötti. Az enyém akárhogy számolom 30+.


A szolgáltatóm adatai:


[link]


Megköszönnék 1-2 tippet mit tudok tenni vagy milyen halak ajánlotok akik bírják ezt a vizet és mutatósak is.


Előre is köszönöm!


nov. 8. 21:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Keménység értékek alatt az NK-t értem.
nov. 8. 21:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elevenszülő halak eredeti élőhelyükön is kemény vízben élnek, nálad is jól éreznék magukat. Az a baj velük, hogy borzasztó gyorsan szaporodnak. Ez elkerülhető, ha csak hímeket tartasz (ők színesebbek). Nem írtad, mekkora akváriumod van, szerintem a guppy lenne megfelelő választás.
nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat az lemaradt igen. 220 literes. A mérete miatt is szerettünk volna keverni több fajt, hogy ne csak egy legyen. Össze is állítottunk egy listát. Csak sajnos a vízértékek pont a felső határban vannak nem pedig az átlagban ami kedvezett volna nekünk.


Ezekre a halakra gondoltunk alapból de félek ez a víz nem lesz jó nekik.


Gyöngygurámi

Molly

Neon

Páncélosharcsa

nov. 8. 23:28
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szia. Emlékszem az előző kérdésedre s láttam is ,hogy oda is írtál. Akit érdekel erről van szó:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Szóval eléggé kemény a vized. Nyilván a halak képesek valamennyire alkalmazkodni, de amelyik alapból nem kemény vizes az nem fog 20-30 nk° vízhez hozzászokni. Szóval a felsoroltakból neonhal biztosan kizárva; molly maradhatna; páncélosharcsából van pár faj ami talán bírja; gurámit inkább kihagynám.


Ahogy az előző válaszoló írta elevenszülőkkel lehet próbálkozni, illetve velük együtt élő fajokkal. Pl: 1-2 faj nagyobb elevenszülő (tehát nem guppi meg platti, hanem nagyobb mollyk, xifók stb) mellé egy vagy egy pár szivárványsügér (Herotilapia multispinosa).


Vagy próbálkozhatsz afrikai sügérekkel, a többségük tipikusan a kemény vizet szereti, bár náluk meg soknak nem elég ~200 liter. Illetve náluk nem igazán marad meg növényzet, köveket-barlangokat igényelnek minden mennyiségben. Szóval hozzuk túlméretezett szűrés kell. Ekkora hely mondjuk kisebb mbuna fajoknak mint pl egy vegyes csapat Pseudotropheus saulosi-nak jó, náluk jól különbözik a hím s a nőstény. Még szóba jöhet aranysügér, levendulasügér stb is.


Vagy tarthatnál tanganyika-tavi fajokat mint a csigasügérek, torpedósügérek, porcelánsügérek, vadászsügérek. Ők általában kevésbé élénk színűek mint a mbuna vagy más malawi-tavi sügérek, de rendszerint kisebbek s némileg egyszerűbben tarthatóan, nem annyira ölik egymást.

nov. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jóval nagyobbak a lehetőségeid fokozatos betelepítéssel. Ha a hal/növény, hal/víz kicsi szám akkor minimális a vízcsere igény tehát a vízlágyítás nem költséges. Néhány egyed betelepítése után kivársz néhány hetet és meglátod (algásodásból,nitráttesztből)hogy jöhet-e még pár egyed.
nov. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!