Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes akváriumot úgy indítan...

Érdemes akváriumot úgy indítani hogy másik akváriumból leszívott hal ürüléket keverek az új akvárium talajához a növényeknek? Ráadásul a növényeket tálban képzelem el kivehető módon.

Figyelt kérdés
júl. 23. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A balatoni iszap után ez egy újabb ötlet?

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Nem érdemes, de azt csinálsz, amit akarsz, a te akváriumod lesz.

Sajnálod a pénzt a megfelelő táptalajra?

júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen még a halakat is jutányos áron vettem.

Meg a növényt és akváriumot is mindent

júl. 23. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon nem érdemes. Ilyen hülyeséget... ez nem egyenlő a trágyázással, és így nem kapsz táptalajt.
júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha valakinek van pénze belevágni az akvarizálásba (ami nem egy olcsó hobbi ha valaki jól akarja csinálni) akkor arra hogy nincs pénze/miért sajnálja a pénzt hogy pár ezer forintért megfelelő talajt vegyen. A hal ürülék józan paraszti ésszel sem jó, ha jó lenne, akkor nem ajánlanák hogy időről időre tisztítsunk aljzatot.
júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha én talajt árulnék én se ajánlanám. E földbe asva nem ugyanaz. Amúgy olcsó hobbi ha kifogod a jó vételeket
júl. 23. 10:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlgondolni, elnyomsz a talajba (ami lehet bármi, kavics vagy homok, vagy kimerült táptalaj) pár akváriumi tápgolyót, vagy folyékony táppal csepegteted a növenyeid, aztán jónapot. A halkaki csak a baktériumokat eteti, nem a növényeket. Ha elég lenne a kaki, akkor nem kellene tápoldat a növenyeknek.
júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül zsugoriság. Nem mindenkinek elég ha vásárol valamit amitől működik. Vagyunk páran akiknek a sikerélmény az ha mindent önerőböl csinálunk és érteni akarjuk ami történik. És vannak azok az arányok ahol nem kell talajporszívózni, de néha fellép a nitrogén, foszfor hiány.

Kérdező: Ha nem kínzol állatokat, az érdeklődés, kísérletező kedv nagy kincs. Ne hagyd hogy töröljék. A halszar nem elég, ahogy neked sem a túrórudi.

júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes hetek óta azon élek...
júl. 23. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!