Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a neve annak a sügérnek...

Mi a neve annak a sügérnek aminek a farok úszóján és környékén sárga pöttyök vannak?

Figyelt kérdés
jún. 19. 18:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

karcsú ormányos sügér


Gyanus

jún. 21. 22:49
 12/21 A kérdező kommentje:
Kékes szürke volt így ezek a narancssárgák, szinesek nem játszanak
jún. 21. 22:51
 13/21 A kérdező kommentje:
De akkor ezek szerint úgy van esélyem viszontlátni a reinkarnációját, ha többféle sügért tartok azokból amik esélyesek és talán az utódai között majd felismerem.
jún. 22. 08:40
 14/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Attól tartok nem lenne ilyen egyszerű. Még az sem biztos ,hogy hibrid volt, csak említettem ,hogy elvileg ez sem kizárható. Simán lehet az is ,hogy már felsoroltuk a keresett fajt, csak épp valami ritka színváltozatod volt.


S a sügérek társítása jellemzően macerás tud lenni. Amennyire tudom a külsőleg hasonló fajok összekaphatnak, verekedhetnek. Mert ugye csak azért mert hasonlítanak még nem biztos ,hogy közeli rokonok amik tudnak egymással kereszteződni, viszont nagyobb eséllyel látják egymást vetélytársnak. Főleg ha ugyanolyan típusúak, pl mindkettő mbuna.


Na meg emiatt a nemeket is nagy odafigyeléssel kell megválogatni, két hasonló halból ne kerüljön két hím össze (de olykor a nőstények is képesek vérmesek lenni mert hát miért is ne…). Főleg ha viszonylag kicsi helyre kerülnek ami az ő esetükben kb 2-300 liter körül/ alatt.


Egyébként kerestem még hasonló fajokat, hátha:

Otopharynx Tetraspilum/ Yellow Fin Mloto; Protomelas fajok pl: P. taeniolatus, P. similis, P. spilonotus tanzania, P. fenestratus; Labidochromis “Mbamba”; Császársügér (Aulonocara stuartgranti); Óriás bojtosúszójú sügér (Cyathopharynx furcifer).

jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
200 literesem van akkor ebben ne is gondolkozzak?
jún. 22. 14:07
 16/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mármint van egy üres 200 literesed? Azzal úgy egyébként lehetne kezdeni valamit, de szerintem az eddig felsorolt fajokat nem nagyon lehetne normálisan együtt tartani akkora helyen (mondjuk ez így biztos mert rengeteget felsoroltunk…). Esetleg ha kiválasztasz egy fajt s akkor azt meg esetleg valami másokat amik passzolhatnak mellé.


Nem tudom, nehéz eset s én annyira nem mozgok otthonosan sügér-témában :/ Próbálok még keresgélni, hátha.

Esetleg még azt tudod csinálni ,hogy belépsz Facebook csoportokba (biztos létezik több kimondottan sügéres) s ott leírod a legnagyobb részletességgel ,hogy hogyan nézett ki a sügér és hátha lesz valaki aki tudja.

jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Kerestem még pár fajt, “Aulonocara” fajok, pl: A. rostratum, A. hansbaenschi, A. stuartgranti (ezt lehet már írtam valamikor), A. korneliae, A. hueseri, A. chitande, A. steveni blue neon.
jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Egyre több a hasonló hal. Az egyre inkább arra gondolok hogy vagy egy-egy jól sikerült példány vagy egy hibrid volt. Az egyértelmű hogy a nyugodt példányok közül való volt.

Ez mondjuk jelentősen szűri. Bár lehetett egy nyugodt és vad hibridje is, gondolom.

De ezek szerint az lenne a megoldás hogy kiválasztok néhány fajtát rengeteg ajánlat közül a mi hasonlít rá és azokat elkezdem tartani és szaporítani.

Igen van egy kétszáz literes akváriumom amit erre tudok használni eleve be akarom rendezni valamivel és még gondolkozom hogy mivel és ez lehetne egy út, de a jófogáson adnak néha a 350 literes akváriumot is egészen olcsón ki lehet fogni. Lehet akkor inkább egy ilyet kéne levadásznom előbb és abba kéne süllyedeket vennem addig meg lehet töprengeni hogy melyik fajokat.

Viszont az a problémám hogy elvetélet ötletnek tartom hogy csak olyanokat szaporítok aminek valamennyire pöttyös a fark úszója és környéke, mert elképzelhetőnek tartom hogy az olyan találataid amik például narancssárga a halat mutatnak aminek köze sincs az én egykori halamhoz ha ezzel összepárosodik az egyik amelyiknek van némi hasonlósága akkor pont abból születik meg ez a hibrid...

jún. 24. 08:02
 19/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Az egyértelmű hogy a nyugodt példányok közül való volt.”


Igen, ez egy viszonylag szokatlan dolog sügéreknél. De még ez sem garancia mert ha például egyedül volt mint sügér s jól volt etetve akkor lehet csak simán nem törődött a guppikkal, esetleg néha evett az ivadékokból, de a felnőtteket nem bántotta. Főleg ha kisebb testű sügér volt.


“mert elképzelhetőnek tartom hogy az olyan találataid amik például narancssárga a halat mutatnak aminek köze sincs az én egykori halamhoz ha ezzel összepárosodik az egyik amelyiknek van némi hasonlósága akkor pont abból születik meg ez a hibrid...”


Nagyon jó meglátás, s igen, ez is lehetséges. Ezért sem tartom jó ötletnek összepakolni fajokat s keverni ,hogy “hátha kiadja”, főleg úgy ,hogy a felsorolt fajok zöme nem közeli rokon egymással, nem is tudnak kereszteződni. Szóval több különböző vérvonalat kellene fenntarts, külön akvákba mert nem minden faj tartható együtt. Ez így egy nem kicsi tenyésztési program lenne.


Itt van még néhány faj (ezen a ponton már biztos van olyan amit már írtam):


Lethrinops furcifer; Otopharynx tetrastigma; Protomelas taeniolatus; Amatitlania sajica; Mikrogeophagus altispinosus; Geophagus surinamensis, G. winemilleri; Cichlasoma bemaculatus; Sciaenochromis ahli; Biotodoma cupido; Nanochromis nudiceps;

Apistogramma fajok (na belőlük is rengeteg van) pl: A. agassizii, panduro, baenschi, trifasciata, cacatuoides (utóbbiból is létezik több változat).

jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem egyszerre képzelem el hanem egy akváriummal csinálnék egy megfelelő csoportot és aztán abból lesz valami aztán esetleg később veszek hozzá egy akváriumot és akkor már kettővel csinálom a másikban már keveredésekkel valahogy így képzelem el. Mert ez végül is nem olyan nagy probléma hogyha hónapok évek alatt nem sikerült de hát nem az az elképzelés hogy akkor most 10-20 vagy ki tudja hány akváriumot egyszerre beüzemelek hogy mindenképpen belátható időn belül megtörténjen ami ugye még így se biztos...
jún. 24. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!