Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a neve annak a sügérnek...

Mi a neve annak a sügérnek aminek a farok úszóján és környékén sárga pöttyök vannak?

Figyelt kérdés
jún. 19. 18:05
1 2
 1/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Valami más ismertetőjelet tudsz írni? Mert rengeteg fajnak van valamilyen sárgás foltja ott hátul.
jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ennek sok van s inkább karikák, belül más színű
jún. 20. 13:54
 3/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Tehát akkor inkább gyűrűszerűek. A hal testén milyen a színe és mintázata? Foltok a farokúszón és környékén vannak ahogy írtad vagy csak a farok alatti úszó hátsó végén (a legtöbbnek ott van)?
jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Közben találtam pár esélyes fajt, az egyik a meggyhasú sügér (Pelvicachromis pulcher) a másik az Astatotilapia burtoni (ennek nem találtam magyar nevet). De ahogy írtam rengeteg fajnak vannak hasonló mintái, szóval több ismertetőjegy tudna segíteni.
jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Olyasmi mint a második de a farkan is voltak pöttyök.
jún. 20. 19:27
 6/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Na összeszedtem még fajokat amik esélyesek. Afrikai sügérekből hasonló a “aulonocara tangerine”/ tangerine peacock cichlid, zöldhasú rézsügér, törpe zebrasügér, vörös zebrasügér, Napfény császársügér, pompás metálsügér, kockás torpedósügér, tigristilápia, malawi jégsügér.


Dél-amerikai fajokból ilyesmi a smaragdfényű akara, kakadu törpesügér, pávaszemes csukasügér, gyöngyházsügér, zászlós akara, salvin tarkasügér, Zöld szemfoltos bölcsőszájú hal.

jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Közben én is keresgéltem, a


Pseudotropheus socolofi - Pompás malawisügér


Pöttyei néznek úgy ki mint amire gondolok igaz nem karikák. Viszont nekem a farok úszón is volt pötty és a fark alatti úszon is. Lehetséges hogy ennek a fagynak az egyedei változnak mert láttam hogy a fotót ahol nem is volt pötty esetleg van olyan ahol van pötty a fark és fark alatti úszón is.


(Gyermekkorom hála, sok éve volt ez)


Az talán szűkíti a kört hogy békés hal volt, guppik között volt tartva és nem bántotta őket.

jún. 21. 04:41
 8/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Olyan foltok ha jól tudom jellemzően a hímeken vannak (főleg ha domináns) s lehetnek variációk köztük. Például itt van ez:


[link]


Van olyan kép ahol vannak foltok a farokúszón is, de a legtöbb képen nem láttam. Meg ez agresszív is.


Állítólag a “peacock” és “utaka” fajok békésebbek s vannak köztük a keresetthez hasonlók, lásd:


[link]


Valami egyéb jellemző, például szín s minta a testen? Fej, test és uszonyforma? Biztos afrikai sügérről beszélünk? Legjobb lenne egy képet látni, ugye, csak gondolom az nincs :/

Viszont a békés viselkedés jó kiindulópont lehet, a legtöbb sügér agresszív szokott lenni.


Például itt van pár viszonylag békés faj:


[link]


[link]


Ahogy nézem afrikaiakból többnyire az aranysügért emlegetik relatív békésnek, lehetséges lehet ,hogy annak egy színváltozatát keresed?

jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Volt aki azt mondta hogy Türkiz arany sügér, a pöttyök hasonlók de nem volt az oldalán az a jellegzetes csík
jún. 21. 16:12
 10/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Na talán kezdünk közeledni 😁

Kerestem még pár fajt ami talán hasonló: Tanganyika-tavi citromsügér, indigósügér (a nőstények sárgák, a hímek kék-fekete csíkosak), levendulasügér, karcsú ormányos sügér, napsugár bábasügér, ob peacock cichlid.


Meg az is lehet ,hogy csak egy jól sikerült aranysügéred vagy “színhibás” türkiz aranysügéred volt. Esetleg valamilyen albínó változat valamelyikből (ha a szemei vörösek voltak akkor valószínű), esetleg leucisztikus (a leucisztikus élőlények az albínókhoz hasonlóan színhiányosak, de nem annyira és jellemzően a szemük sem vörös).


Meg végül is valamilyen keverék/ hibrid sem kizárható. Nem feltétlenül a két említett hal közt, de azon túl ,hogy sok sügérnek alapból létezik többféle változata a közeli fajok képesek összeívni s ezzel újfajta hibrideket létrehozni.

jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!