Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vásároljak?...

Milyen halakat vásároljak? Főleg guppi mellé

Figyelt kérdés

Régen volt a családban egy betta de akkor én még elég fiatal voltam (és ő sem volt a legjobb körülmények között tartva🤷‍♀️) így nem nagyon konyítok a halakhoz! Amennyire tudtam utána olvastam a témának.

Én egy olyan 40-50 literes akváriumot vásárolnék, találtam párat használtan is.

Ebbe szeretnék guppikat, garnélákat és valamilyen fajta alga evő fajt. Emellé esetleg lehet még pár nagyobb halat rakni?


[Betta 100% kizárva kifejezetten nem tetszenek]



jún. 17. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
40-50 literes akváriumba? Nem. Pont elég a guppi (lehetőleg ilyen pici aksiba endler-guppi) és valami kisebb algaevő. A sima garnélákat felejtsd el, a guppik megeszik. Amano mehet mellé, az jó algaevő.
jún. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mekkor akvárium kéne több halhoz? A garnélákért pedig elnézést, én valahol azt olvastam lehetnek egyben
jún. 17. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Nano halakkal lehet egyben, de a kisebb garnélákat a guppik megeszik. Az endler-guppinál csak a szaporulatot ennék meg.

Hát úgy szokták mondani, hogy 1cm/1liter. Tehát 40-50literbe összesen 40-50cm hal rakható be. Szóval nano halakból mondjuk 12-16 belemehet, persze szűrésfüggő.

jún. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Én még annyit se zsúfolnék bele, amennyit a hármas írt. Egy csapat guppi min 6 db. Tegyél bele mondjuk 7-8db-ot. Úgyis alul fogod szűrni, mert még kezdő vagy :)
jún. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Azt megemlíteném ,hogy az 1 cm hal=1 liter víz dolgot amit a 3-as említ a halak szennyezésére utal, nem a helyigényükre. Látványos ellenpélda például a legtöbb pontylazac, dánió stb amikből sok kb 4-6 cm s mégis nagy helyet (rendszerint legalább ~80 cm hosszú) igényelnek mert szeretnek hosszan úszni. Illetve főleg 10 cm vagy kisebb halaknál nevezhető pontosnak, annál nagyobbaknál egyre több vizet kell számolni centinként.


Jó, most ilyes esetben használható, de észben kell tartani ,hogy ez mire jó s mire nem. Szerintem is maradj először 6-8 hím (!) guppinál, lehetőleg endler, de nem a világ vége ha szivárványosok kerülnek. Halból annyi 50 literesbe bőven elég. Legyen egészséges, dús növényzet, főleg hátul, elől s felül hagyj úszóteret, meg legyen egy normálisabb szűrő s rendben vagy.

jún. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!