Hi történt az algaevőm fejével?
Van egy nagy fejeres folt a fél fején.
Teljesen jól úszik és nem rűnik úgy mint ha zavarná
Fiatal példány.
Halpenész?
Legalábbis nekem a képről ez az első gondolatom, nem egyszerű fehér folt az, úgy látom "szőrös".
"A halpenész fertőző betegség. megjelenésekor furcsa, gyapotszerű képződmény jelenik meg a pikkelyes testén, akár a száj és az uszonyok környékén is. Általában stresszhatás alatt lévő halaknál figyelhetjük meg, ami szintén a rossz vízminőség eredménye. Rendszeres vízcserével, az akvárium megfelelő karbantartásával és gyógyszeres kezeléssel orvosolhatjuk a bajt. A beteg halakat ajánlott karanténba helyezni a gyógyulásig."
Ahogy nézem műdíszek vannak (miből vannak? Ha például kerámia akkor rendben), fehér darabos kavics aljzat, a növények nincsenek kiszedve a tartójukból és egyből metilinkéket nyomtál be. Hát ezek eddig nem túl jó előjelek, de nem akarok vaktában találgatni vagy vádaskodni, szóval légy szíves írj le mindent a tartási körülményekről, pl: mekkora akvárium, milyen szűrés, növényzet, dekoráció, vízcserék mikor mennyi hogyan, hány hal van (pontosan, fajonként), mivel etetsz s mennyit, egyéb tünet stb-stb.
Ha csak nem friss szerzemény ami még a boltban beteg volt akkor jó eséllyel a tartási körülmények miatt lett beteg. S azok javítása nélkül ha ki is gyógyul akkor is idővel visszaesik.
2 vitorkás hal 1 alga evő. 100 literes víz. A növenyeket nem rég vetten amint nagyobb gyökerük lesz kiszedem a tartór mert ronda is egy kivsit.
Már szinte teljesen jól van az kis algaevő
“2 keramia dísz van 2 gumisabb allagú műanyag élő növelényekkel”
A kerámia dolgok még elfogadhatóak, arra ügyelj ,hogy ne olyan legyen amibe bele tudnak szorulni a halak. A gumis műnövényeket nyugodtan cseréld le igaziakra.
“2 vitorkás hal 1 alga evő. 100 literes víz.”
Vízterhelés szempontjából nem lenne sok, de vitorlásoknak kicsike egy 100 literes, inkább duplája jár nekik. Jobban jársz ha elajándékozod s valami olyat tartasz aminek ténylegesen elég ekkora hely.
Ha akarod tartani a dél-amerikai vonalat valami sügérrel akkor ramirezi (pillangó törpesügér) vagy valamilyen apistogramma faj sokkal jobb választás lenne.
Ha túl kemény a vized (kb 15-20 nk fölött) akkor jobb valami más után nézni.
“A növenyeket nem rég vetten amint nagyobb gyökerük lesz kiszedem a tartór mert ronda is egy kivsit.”
Inkább szedd ki, ha jobban elgyökeresednek akkor csak nehezebb lesz.
A talajról nem írtál. Csak az a darabos fehér kavics van? Jobb lenne valami apróbb szemű (kb 0,5-3 mm körüli szemcseméret), nem-fehér (a fehér jobban zavarja a halakat, könnyebben koszolódik/ algásodik stb), pl: rostált sóder, szűrőhomok, kvarchomok stb-stb.
“Teljes 2/3 vízcsere nagyjából havonta. Lemezes táp naponta 3X kicsi adagokban, hogy ne legyen felesleg napi 1 lemez algaevő táp.”
A havi 1 vízcsere kevésnek hangzik, bár függ a növényzettől is. Sok növénnyel ennyi hallal akkora helyen megoldható. Hogy nálad miből mennyi van azt nem tudom, szóval csak megérzésből írom ,hogy legalább 2 hetente 15-30% kellene legyen. Lehet felgyűlt némi ammónia vagy nitrát s amiatt jött elő az a cucc az algaevőn. Persze biztosabbat leginkább cseppteszttel lehet mondani.
Etetni elég napi egyszer is, legalább is nem hiszem ,hogy mind kicsi ivadékok lennének. Azt jól teszed ,hogy inkább kevesebbet adsz, a túletetést mindenképp kerülni kell.
Tápok jók, de inkább csak kiegészítésnek. Fő eleségük elsősorban élő vagy fagyasztott dolgok legyenek mint fekete és fehér szúnyoglárva, artémia/ sórák, cyclops, vízibolha stb.
Főleg az algaevőnek mehet puhára főtt/ forrázott zöldek mint uborka, cukkini, sárgarépa, saláta, spenót, tök és dinnye héja stb.
Összességében nem annyira rossz a helyzet, bevallom rosszabbra számítottam. Ez-az kicsit elcsúszott, de helyrehozható. Eddig semmi drasztikusan rossz dolgot nem látok.
Illetve ajánlom ezeket:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!