A barna alga kiirtásával küzdök, - egy valamit nem próbáltam még, az ivartalanított bakmacska szarát. Mi a javaslatotok ? Amúgy szépen éldegélnek a halacskák. ( nyuszicsiga is van. )
No, tigrisherét még nem próbáltam. :D
Esetleg valami ötlet ?
Bóti algaölő, meg rézszulfát és sok minden ki volt próbálva, de sajnos gyalulni kell az üveget elég gyakran, sőt túl gyakran.
Egy megoldás lehet még, ne tartson az ember akváriumot és akkor nincs alga, viszont ez nem opció.
Sok fajtája és sok oka lehet: Túlzsúfoltság, bomló növényzet, a növények igényihez képest túl erős vagy túl gyenge fény, növényi bomlástermékek, elégtelen szűrés, szilikátok, túletetés stb. Mindre más-más a megoldás.
Dús gyorsan növő vagy műanyag a növényzet? Mekkora akva, milyen halakkal?
Pontosan, millió kérdést fel lehet tenni, ennyi infóból aki megmondja a tutit, az hazudik.
A barna alga egy kovamoszat, a vízben oldott szilikátokhoz van köze.
A képlet másik ismeretlene, amire egy algának szüksége van, az az ammónia.
Ehhez viszont tudni kell a vízben lévő ammónia mennyiségét, mivel ezt nulla közelire lehet csökkenteni, megfelelő környezettel.
Ehhez viszont meg a víz leterheltségét kell tudni, tehát hány literre hány, és mekkora hal van, illetve milyen más állat.
És ehhez milyen , mekkora szűrő, ami mentesíteni hivatott a vízterhelést.
Illetve mennyi, és milyen gyorsan növő növények, amik tápanyag konkurenciát jelenthetnek az algáknak.
A gyenge, vagy erős világítás nincs kapcsolatban a barna algával, max közvetett módon, ha ugyanis kevés a fény, de fényigényes a növényzet, akkor nem tudnak fejlődni, így tápanyag konkurenciát se jelenthetnek.
Ami még lényeges lenne, hogy mikor indult az aksi, a barna alga jellemzően friss indításnál burjánzik, a víz stabilizálásával általában megszűnik.
A stabilitás viszont valószínűleg be sem állhatott a mérgek miatt, amik hosszútávon kiválóan táplálják az algákat!
Hiszen az ok nincs megszüntetve, tehát értelem szerűen újratermelődnek, a mérgek miatt viszont az elpusztult algák, és az addig általuk felszívott tápanyagok mind visszakerülnek a vízbe, bőséges tápanyaggal látva el az újabb generáció algát.
6 - os.
80 X 45 X 35 az akvárium méret.
10 neon, 6 vörösfejű pontylazac és kb. 10 doktorhal + pár db. nyuszicsiga lakik együtt.
Nincs pusztulás és a nem túl dús növények is jól érzik magukat, viszont minden igyekezetem ellenére, nagyon nem csökken a barnaalga.
Szívesen elkapirgálom természetesen, de ott van a DE !
JA és nincs bomló növényzet sem, mert ha esetleg valami lepotyog, akkor azt kiszedem, volt benne egy fa és azzal gond volt, hiába forráztam agyon, pont semmit sem ért, ezért már az sincs benne.
NINCS MŰANYAG vacak benne, csak bio minden, nincs intenzív napfénynek kitéve, le van UV fóliázva.
6 - os
Puff, apránként válaszolok, mert valódi bolond ként csak átfutom a válaszokat, - az aksi egy éves, kb. három hetente le van szűrve a víz, de a saját vize megy vissza és csak kis pótlásra van szükség, ami ugye természetes.
Ha valami még fejembe jut, akkor írom, de ha kérdezel még (amiért igen hálás lennék ) akkor azt is.
Milyen doktorhal? Garra rufa? Az megnő 10 cm-re. Abból 10 db önmagában kimaxolja a 120 liter víz terhelhetőségét, és akkor még hol a többi?
És a mérleg másik oldala, amiről egy szó sem esett: Ilyen vízterheléshez minimum egy 5 literes nettő szűrőanyag befogadású vödrös külső szűrő kéne, csak biológiai szűréshez, plusz áramoltatonak, mechanikai szűrésre valami belső szűrő.
Ehhez képest nem írtad, hogy mivel szűrsz. És hogy mikor indult az aksi.
Mekkora fényerővel világítasz? Watt, vagy lumen, mindegy. Mi a fényforrás?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!